Cestovateľský projekt mladej rodiny nakopla korona. Iným pandemická kríza uškodila, niektorých podnikateľov položila, ale Maurovcom  pomohla rozbehnúť vysnívaný Humnokemp. Na „miliónhviezdičkovom hoteli“ však môžete zarobiť aj vy! Stačí, ak máte na prenájom voľný pozemok na dedine.

Zakladatelia Humnokempu spustili túto službu minulý rok so siedmimi pozemkami na prenájom. „Chceli sme bezpečne cestovať a vyhýbať sa davom ľudí. Na začiatok sme oslovili známych, ktorí mohli zdieľať svoje pozemky na kempovanie,“ vysvetľujú Norbert a Kristína Maur. Manželom teda minuloročná koronakríza pomohla. „Pohľad ľudí na cestovanie sa zmenil. Mimoriadne narástol záujem o prenájom karavanov a dodávok na kempovanie,“ zhodujú sa Maurovci.

Všetko naložíte do auta a vyrazíte na dovolenku!
Zdroj: Humnokemp

Tohtoročnú sezónu začína Humnokemp s 30 pozemkami. „Majitelia, ktorí chcú svoj pozemok takto využiť, nám môžu napísať, alebo sa zaregistrovať na našej stránke,“ vysvetľujú zakladatelia nového projektu.

Koľko si môžu takto privyrobiť, závisí od atraktívnosti ich humna. V ponuke sú odľahlé lúky v obkolesení lesov, staré vinice s úžasnými výhľadmi, ale aj farmy. Ceny za prenájom sa pohybujú od 5 eur do 15 eur na noc. „Závisia od vybavenia, či je tam pripojenie na elektrinu, vodu, či je tam altánok, gril alebo možnosť využiť kuchyňu,“ vymenovávajú manželia.

Anketa
Páčila by sa vám dovolenka v obytnom aute alebo pod stanom na humne?

Deti to milujú

Kemperi vraj nie sú nároční. „Naši klienti majú väčšinou všetko vybavenie so sebou. Máme v ponuke ale aj miesta v záhradách, kde môžu stanovať rodiny s deťmi, a majitelia im poskytnú prístup na toaletu či do kuchyne,“ dozvedáme sa.

Kempovanie v prírode milujú aj deti.
Zdroj: Humnokemp

Práve pre deti je tento typ cestovania najzaujímavejší. „Sú celý deň vonku v prírode. Aj my sme sa kempovania trochu obávali, pretože polovica našej rodiny má alergiu hádam na všetko. Ale po prvom kempovaní sme si to zamilovali a aj astmu dokážeme zvládať v prírode,“ dodávajú rodičia dvoch detí.