Ste primátorom dva roky. Čo hodnotíte za to obdobie ako úspech a čo sa vám nepodarilo?

-O úspechoch nemôžem hovoriť sám, to nechám na ľudí, nech povedia, či sa im niečo páči alebo nie. Mňa napríklad nesmierne teší, že sa nám podarilo začať s rekonštrukciou kúpeľov Grössling. Je to kus roboty, čo oceňujú mnohí Bratislavčania. Za osobný úspech považujem aj to, že sa mi podarilo prehovoriť a nadchnúť úžasnú skupinu ľudí, a idú v tom so mnou. Mnohí prišli z privátnej sféry . Teším sa, že som ich zapojil do práce pre mesto. Môžem povedať, že pre mesto teraz robí jeden z najlepších tímov, aký tu kedy bol. Sú to zanietení ľudia, ktorí pre Bratislavu žijú.

A čo sa vám nedarí?

- Určite meškáme s cyklotrasami. Je to naša veľká téma, ale žiaľ sme našli nula projektov na stole, keď sme prišli, takže oddelenie cyklotrás sme budovali od začiatku. Pýtal som sa primátora Trnavy, ktorý je v tomto smere šampión, po akom čase začal stavať prvé cyklotrasy a ten mi povedal, že po 2-3 rokoch od nástupu do funkcie,Verím teda, že sa nám podarí stavať cyklotrasy vo väčšom a čo najskôr. Začiatkom novembra sme už napríklad začali budovať cyklotrasu vo Vrakuni pri Malom Dunaji, ktorá sa po dokončení napojí na cyklotrasu Jurava. .

Koľko cyklotrás plánujete vybudovať do konca volebného obdobia?

- Mal som vo volebnom sľube 24 kilometrov cyklotrás a verím, že to splníme.

Hovorí sa, že máte na magistráte viac ľudí, ako predchádzajúci primátor. Je to pravda? Prečo?

- Áno, ale je to aj tým, že sme založili vlastný komunálny podnik, ktorý má dnes 51 ľudí, ktorí čistia Bratislavu. Predtým sa tieto služby kompletne prenajímali. Aj teraz ešte niektoré prenajímame, ale stále viac si robíme sami. Je to dôležité, že teraz máme 7 dní v týždni 24 hodín k dispozícii ľudí, ktorí môžu opraviť, vyčistiť, urobiť drobnú stavbu. Je to rýchle a nemusíme za to platiť, takže je to veľmi výhodné.

To je všetko?

- Ďalší zamestnanci navyše sú v Metropolitnom inštitúte Bratislavy (MIB), ktorý má zá sebou fantastické výsledky, napríklad aj súťaž na rekonštrukciu kúpeľov Grössling. Na to, že sme MIB založili, som hrdý. Okrem toho sme založili oddelenie dát a analýz, niečo, čo tu doteraz nebolo. Projekt open data portálu práve získal ocenenie najväčšej IT konferencie na Slovensku ITAPA ako Najlepší projekt digitalizácie spoločnostia Tam samozrejme tiež pribudli noví zamestnanci, ale vieme odôvodniť každé jedno miesto, ktoré tu je.

Ste vždy pozitívne naladený, znamená to, že na magistráte ide všetko ako po masle?

- Každá vec, ktorá sa podarí, je vydretá a verte, že ja i kolegovia dávame do toho veľmi veľa energie, lebo v tomto ťažkom období Bratislava nezískava nič zadarmo. Ale dôležité je, že ideme stále dopredu.

Ste už rozhodnutý, či budete kandidovať znova?

- Rozbehli sme veci, ktoré majú presah na 4 aj 8 rokov, a našou ambíciou je dotiahnuť ich do úspešného výsledku , Ale teraz je ešte skoro odpovedať na túto otázku. Tá práca ma napĺňa a baví a robím so skvelými ľuďmi.

O výstavbe v Bratislave čítajte na ďalšej strane!