Nešťastie sa stalo v sobotu okolo 13.00 hod v katastri obce Drženice v Levickom okrese, v časti hory Remetka – Drženice. Skupina poľovníkov si vyšla na diviaky, pričom jeden z nich vystrelil zo svojej zbrane tak nešťastne, že zasiahol nič netušiaceho Matúša. Toho museli záchranári previesť vrtuľníkom s vážnym zranením do bratislavskej nemocnice. „Zdravotníci mu poskytli bezodkladnú prednemocničnú pomoc a následne bol vrtuľníkom prevezený do Nitry, odkiaľ ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v bratislavskom Ružinove,“ uviedol hovorca záchranárov Andrej Hirjak. „Postreleného poľovníka sme transportovali do nemocnice s poraneným hrudníkom," doplnila Zuzana Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov.

Zranený Peter, ktorého postrelil poľovník: Ozvala sa rana, cítil som štípanie a pálenie

Poľovníkom telom i dušou

Matúš miloval poľovníctvo, ktoré ho chytilo už v detstve. Do hory chodil odmalička spolu s otcom i starým otcom. „Venuje sa mu už od 19 rokov. U nás doma máme generácie poľovníkov, veď ním je jeho otec aj starí otcovia,“ prezradila Matúšova mama. „Našťastie, už je pri vedomí, lenže čo sa tam stalo nevieme, pretože ani on to nevie. Odrazu sa len ozvala rana a on sa zvalil na zem ako podťatý. Zrejme sa guľka odrazila od stromu. Kto ale strieľal netušíme, lebo sa k tomu zatiaľ nikto nepriznal, takže to musí vyšetriť polícia,“ dodala smutne mama.

Šokujúca streľba pri Kežmarku: Zaútočili na snúbencov v aute

Guľka mu preletela telom

Mladý poľovník môže hovoriť o obrovskom šťastí, že sa to celé pre neho neskončilo tragicky. „Viem len toľko, že guľka do jeho tela vletela ľavou stranou a pravou vyšla von. Akoby zázrakom mu to minulo všetky dôležité orgány aj cievy,“ vzlykne si Matúšova mama pri pomyslení čo všetko sa jej synovi mohlo stať. „Našťastie, záchranári boli skvelí, takže všetci veríme, že sa z toho celého dostane. V súčasnosti leží na ARE a už je v stabilizovanom stave,“ priznala s úľavou mama.

Stačila jediná fotografia: Muž ju poslal manželke - policajtke, tá hneď privolala kolegov

Doma na neho čakajú dcérky

Nešťastie na poľovačke teší Matúšovu mamu aj z iného pohľadu. Jej syna sa iba pre mesiacom oženil. „Doma na neho čakajú jeho dve krásne 6,5 a 1,5 ročné dcérky a manželka, ktorá je z toho, čo sa stalo, celá vystrašená. Všetci sa o neho bojíme no veríme, že bude v poriadku,“ vraví s nádejou v hlase mama. Podľa prvotných prognóz by si malo Matúšove zranenie vyžiadať predpokladanú dobu liečenia nad 42 dní. Polícia všetkým poľovníkom zaistila zbrane na zistenie toho, kto strieľal, pretože pracuje aj s verziou, že pracuje s verziou, že poľovníka postrelil niekto z účastníkov poľovačky. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ uviedla Renáta Čuháková, nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

Akcia Pytliak: Policajti odhalili korupciu pri poľovníckych skúškach