V stredu o tom médiá informoval generálny riaditeľ siete Vladimír Dvorový. Predstavil tiež pripravenosť nemocnice na nápor ďalších pacientov v rámci druhej vlny pandémie nového koronavírusu a aktuálny stav pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19.

"My očakávame, že zákaz návštev tu s nami bude radovo mesiace. Návštevy neobnovíme tento rok už v žiadnej našej nemocnici a postupne, ako sa bude situácia zhoršovať, tak aj v ostatných nemocniciach, ktoré ešte majú návštevy povolené, postupne ich budeme musieť zakázať," povedal s tým, že keďže ide o "ťažké opatrenie, ktoré zasahuje do práv pacienta", v nemocniciach sa budú snažiť zabezpečiť kontakt hospitalizovaných s ich blízkymi prostredníctvom tabletov.

Ako Dvorový uviedol, sieť nemocníc očakáva, že počet pacientov pozitívne testovaných na nový koronavírus sa bude každých desať dní zdvojnásobovať, čo spôsobí "stále väčší a väčší tlak na zdravotnícky systém". "Sme pripravení na ďalšie zvýšenie kapacity testovania. Ak bude treba, dokážeme na našich mobilných odberových miestach zvýšiť násobne kapacity testovania," povedal v tejto súvislosti.

Článok pokračuje na nasledujúcej strane >>>