Niekto možno namietne, že dovolenka nie je nevyhnutná a dá sa bez nej žiť. Odborníci však varujú, že ak si nedoprajeme dovolenku, môže to veľmi vážne poznačiť náš psychický i fyzický stav. Ako sa tomu vyhnúť a ako si na dovolenke super oddýchnuť, radí koučka, facilitátorka, mentorka a supervízorka Janette Šimková.

Andrea Verešová opäť provokuje sexi pózami v plavkách.
Zdroj: Instagram Andrea Verešová

V rozhovore sa dozviete, ako správne oddychovať, s kým ísť a neísť na dovolenku, na čo treba pri relaxe zabudnúť, ako ho organizovať a kedy je vhodné, aby šli rodičia na dovolenku sami, bez detí.

Aj v tomto prípade sme vychádzali z výsledkov veľkej ankety denníka Plus JEDEN DEŇ a webu pluska.sk, v ktorej 4 420 čitateľov prezradilo, aká je ich predstava o ideálnej dovolenke a čo im ju dokáže pokaziť.

Ako si predstavujú naši čitatelia ideálnu dovolenku? Pozrite si v galérii!

Ideálna dovolenka podľa našich čitateľov TU!

Až 72,9 percenta odpovedalo, že po covide majú oveľa väčšiu chuť jazdiť na dovolenky – aj to robia. Na dovolenku väčšina z čitateľov (75,8%) chodí v lete. Podľa odborníkov je dôležité aj to, na koľko dní ideme na dovolenku. Viacerí odporúčajú okolo desať dní. V tom sa naši čitatelia s nimi celkom zhodli: najviac odpovedajúcich (54,4%) chodí na dovolenku na 7 až 9 dní.

Zuzana Belohorcová moru takisto neodolá.
Zdroj: Instagram Zuzana Belohorcová

Názory na ideálnu dovolenku sa rôznia. Pre 75,7 percenta je to pobyt pri mori, 65,8 percenta miluje wellness pobyty, 43,1 percenta chodí na poznávacie dovolenky., 22,9 percenta chodí najradšej na hory. Podľa odpovedí 37,4 percenta našich čitateľov dovolenkuje s partnerom, 25,3 percent s partnerom a deťmi. Iba 2,7 percenta odpovedajúcich chodí na dovolenku samo. Zaujímavé je, že väčšina (54,7%) uprednostňuje individuálne cestovanie, 40,8 percenta sa spolieha na cestovnú kanceláriu.

Základné rady pred dovolenkou si môžete vypočuť vo videu. Všetky odporúčania nájdete v rozhovore.

Prečo by sme si nemali odriekať dovolenku, na čo si dať pri oddychu pozor a či si máme vytýkať, že neberieme so sebou deti, vysvetľuje koučka, facilitátorka, mentorka a supervízorka Janette Šimková.

Mentálna koučka Janette Šimková vám poradí, ako si užiť super dovolenku.
Zdroj: EMIL VASKO

Ako si užiť dovolenku podľa odborníčky čítajte na ďalšej strane!