Reklama

Trpké DETAILY: Športovec mal besnieť na svojej ex, s ktorou má malú dcéru! Bolestivé slová ženy

Reklama

Nevie na to zabudnúť! 25-ročnú Dianu chcel, podľa jej slov, zabiť otec jej dcéry, s ktorým sa rozišla. To, čo si zažila, ju máta aj po niekoľkých mesiacoch od činu. Vyviazne napokon jej ex so smiešnym trestom?

V minulosti sa profesionálne venoval boxu, vlani v lete po ňom pátrala polícia. 41-ročný Miroslav bol vtedy podozrivým z brutálneho vyčíňania v byte mamičky Diany, s ktorou má 4-ročnú dcéru. „Pred bytom počkal na ženu, ktorá vychádzala von, násilím ju vtiahol dnu, kde ju fyzicky napadol. Žene sa vyhrážal zabitím, pričom mal v ruke nôž,“ informovala vtedy o prípade Jana Ligdayová, hovorkyňa prešovskej polície.

Napadnutá žena nám opísala, že s Miroslavom tvorili pár. „Odkedy sme sa rozišli, chodil za mnou do práce, všade ma čakal, prenasledoval ma,“ tvrdí Diana pre Plus JEDEN DEŇ. V osudný piatok sa chystala cvičiť. Pred dverami bytu ju však podľa nej čakal jej bývalý partner. „Pred výťahom mi vzal telefón, vtiahol ma do bytu a znásilnil ma. Nasilu do mňa nalial alkohol,“ opisuje, čo sa malo udiať Diana.

Vulgárne jej nadával a vyhrážal sa smrťou

„Hovoril, že ma zabije a skryje do skrine v zadnej izbe, aby ma hneď nenašli,“ rozpráva Diana. Pri vyhrážkach mu podľa jej tvrdení asistoval aj nôž a nožnice. Ako Diana tvrdí, neskôr sa dozvedela, že muž mal vraj kamarátom opisovať, že už má pre ňu vykopaný v lese hrob, pričom zabije ju a potom aj seba.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Surové besnenie boxeristu na expriateľke, s ktorou má dcéru: Zviazaná skončila pod posteľou!
    Zdroj: Lukáš Koco

    Miroslav jej mal podľa slov napadnutej zviazať ruky a nohy lepiacou páskou a prelepiť aj ústa. „Celý čas som sa s ním snažila rozprávať pokojne, aby som ho nijako nevyprovokovala,“ dodáva Diana. Takto znehybnenú ju potom mal surovo napchať pod posteľou v spálni. „Zvrchu na matrace a periny nahádzal všelijaký nábytok, aby to zaťažil,“ vraví mladá mamička.

    Tá tvrdí, že jej mal ukradnúť vraj aj všetky úspory s tým, že chce ísť poslednýkrát do herne. „Povedal, že sa vráti a dokončí to. Že ma zabije. Poistil sa tak, že si odo mňa vypýtal heslo od telefónu pred tým, než ma uväznil pod posteľou a nechal bežať hovor, aby ma počul, či nebudem kričať a volať o pomoc, keď bude preč.“

    Vyslobodila sa v poslednej chvíli?

    Pokračuje, že po jeho odchode z bytu počkala niekoľko minút, či sa náhodou nevráti. Istotu nadobudla, až keď počula zvuk odchádzajúceho výťahu. Tu už začala náročný boj o vlastný život! „Pomedzi rošty som tlačila na matrac, jeden kus nábytku sa po chvíli prevrátil na zem. Držala som tak jednou rukou matrac, druhou som tlačila rošty, aby som sa predrala von cez medzeru,“ spresňuje okamihy hrôzy pre náš portál.

    Čas šiel neúprosne rýchlo a žena netušila, kedy sa násilník vráti a nebodaj uskutoční svoje vyhrážky. Keď sa jej podarilo vyslobodiť, ihneď bežala po pomoc k susedom: „Ešte aj ústa som mala prelepené, bola som celá nahá a od krvi,“ takto zazvonila na ich dvere.

    Polícia vyšetrovanie už ukončila. Čítajte ďalej, čo hrozí mužovi>>>

    Polícia po príchode na miesto začala vyšetrovanie pre niekoľko trestných činov a zločinov ako sexuálne násilie, znásilnenie, nebezpečné vyhrážanie či krádež. Po mužovi dokonca vyhlásili pátranie. Podľa informácií Plus JEDEN DEŇ sa však prihlásil na polícii neskôr sám. Okresný súd v Humennom poslal napokon boxeristu do väzby, kde je dodnes. Z tej niekoľkokrát napadnutú expriateľku kontaktoval, pričom zámienku mal jednoduchú: chce počuť ich spoločnú dcéru.

    Hoci čelí obvineniu zo šiestich skutkov, čaká ho zrejme ružová budúcnosť

    Polícia po niekoľko mesiacov trvajúcom vyšetrovaní spis uzavrela a posunula na prokuratúru. Hoci je celkovo vinený z troch zločinov a troch prečinov, pričom niektoré z nich spáchal závažnejším spôsobom a na chránenej osobe, s prokurátorkou podľa informácií Plus JEDEN DEŇ uzavrel dohodu o vine a treste. 

    Zdroj: Lukáš Koco

    Polícia vyšetrovanie ukončila.

    Prípad pristál na stole sudcu, ktorý o mužovom osude rozhodne. Aj keď polícia po spáchaní skutku informovala, že mu hrozí až 15-ročný pobyt za mrežami, okresná prokuratúra navrhuje uznať dohodu a zavrieť ho na päť rokov a šesť mesiacov.

    Jeho expriateľka, ktorá sa snaží pevne stáť na nohách najmä kvôli malej dcére, sa obáva, čo sa bude diať po jeho prepustení. „Všetci to stavajú na tom, že ma znásilnil. Ale on ma chcel zabiť. Všetkým rozprával, že ako ma zabije. Bojím sa toho, že keď ho pustia, tak to dokončí,“ prezrádza svoje obavy Diana.

    Anketa

    Myslíte si, že za toto besnenie muža je navrhovaný trest adekvátny?