Z vily do zámku

Štefan Šimák (72) pred šiestimi rokmi predal vydavateľstvo, ktoré so svojimi spoločníkmi vybudoval od piky. Začali s týždenníkom Plus 7 dní a postupne pribudol denník Plus JEDEN DEŇ a ďalšie periodiká. Dnes je Štefan Šimák majiteľom zámku v Pezinku, ktorý z peňazí získaných za vydavateľstvo, kompletne zrekonštruoval. Luxusnú vilu v Bratislave, kde doteraz býval, predáva.

„Dom sme zvažovali predať už pred niekoľkými rokmi, ale stále sme sa nevedeli rozhodnúť, lebo sme vedeli, že by nám bolo smutno, lenže potom sme zrekonštruovali zámok, kde máme slušný vlastný apartmán,“ vysvetľuje predaj vily Štefan Šimák. „Moji synovia majú svoje rodiny a nové moderné domy a tam, kde bývajú, majú ich rodiny zázemie, takže do zámku sa presťahovať neplánujú,“ dodal.   

Štefan Šimák
Zdroj: Peter Brenkus

Šimákova vila, ktorá je teraz v ponuke realitnej kancelárie, je exkluzívna už polohou. Nachádza sa v bratislavskom Starom meste, hneď pri Horskom parku, má 4 podlažia a pozemok s rozlohou 1 685 štvorcových metrov. Súčasťou je garáž pre dve autá.

Luxus za 7,5 milióna

Už vstupná hala a mramorové schodisko dýcha luxusom. Nechýba klenbová vináreň, miestnosť pre uskladnenie vína a  wellness s fínskou saunou, vírivkou a odpočivárňou. Prvé podlažie má 297 štvorcových metrov a je v nej aj obývacia izba s jedálňou, dva šatníky, odpočinková časť s krbom a terasa.

Sauna má aj vírivku a odpočiváreň.
Zdroj: Expis real

Na 2. podlaží je okrem iného veľká pracovňa s výhľadom do záhrady, dve spálne so šatníkmi, dve kúpeľne a dva balkóny.

Fotografie vily si pozrite v našej galérii

V podkroví na 3. podlaží nájdete ďalšie dve spálne, dve kúpelne, príručnú kuchyňu a samostatný šatník.

Talianska záhrada s nádychom histórie

V záhrade s historickými prvkami je letný altánok aj bazén. Záhrada je situovaná na svahovitom pozemku rozčlenená terasami a profesionálne udržiavaná.

Šimákova bratislavská vila je v ponuke realitky za 7,5 milióna.
Zdroj: Expis real

Jedinečná záhrada je klasifikovaná ako národná kultúrna pamiatka Slovenskej republiky s historickými prvkami, fontánami, kamennými bustami a portálom so stĺpmi, s prekladom z roku 1930.

Záhrada pôvodne patrila umeleckému kamenárovi Vittoriovi Brunissovi talianskeho pôvodu, ktorý ju navrhol a vytvoril v duchu talianskych záhrad.

Článok pokračuje na ďalšej strane