To by ste nepovedali! Prvý muž Prešovského kraja, župan Milan Majerský je, v súlade so svojou kresťanskou vierou, pokorný a skromný muž.  A prejavuje sa to aj na jeho bývaní.

Nesnaží sa tromfnúť ostatných, neobklopuje sa veľkolepým luxusom či drahými vychytávkami, ako sme zvyknutí u iných politikoch. Nebýva v žiadnej novostavbe, dokonca ani v rodinnom dome. "Bývam stále v bytovke s deťmi na sídlisku v Levoči,"  zasmial sa, keď sme ho požiadali o fotky jeho obydlia, ktoré nám ochotne poslal.

S deťmi v kuchyni aj v obývačke

Keďže mu láska s jeho manželkou stroskotala, žije so svojimi dvomi deťmi - Rút (18) a Filipom (17), s ktorými má vynikajúci vzťah a ktoré sú úplne po ňom - skromné, milé a s dobrým srdcom. Svojmu časovo a pracovne vyťaženému otcovi sa snažia uľahčiť starostlivosť o domácnosť: “Pri upratovaní, praní, nákupoch sa striedame a pomáhame si. O kuchyňu sa nám starajú, keď treba, starostliví starí rodičia, ktorých, našťastie, ešte máme," vysvetľoval nám nedávno, 

Dodal, že najkrajšie sú pre neho večerné chvíle, keď majú čas pre seba a rozprávame sa o tom, čo prežili cez deň. Na to im výborne slúži ich útulná obývačka s veľkou sedačkou. Počas víkendov a voľných chvíľ však veľa času trávia mimo bytu, na výletoch či túrach po okolí. Ako úspešný basketbalista ich vedie k športu a ako veriaci kresťan k  úcte k sebe, ľuďom i k hodnotám.

V GALÉRII SI POZRITE FOTKY Z BÝVANIA ŽUPANA A ZO ŽIVOTA S JEHO DEŤMI.