Potvrdil to aj Gabo (57), ktorý dochádza z Trnavy: "Čakal som prázdnu diaľnicu, ale bolo plno, ako v iné dni. Rovnako to vyzeralo aj pri Bratislave. Žiadna zmena," tvrdil Gabo. Jana (58) pravidelne cestuje do mesta z Rače a rozdiel si všimla: "Určite bolo v električke prázdnejšie. Aj v meste bolo o čosi menej ľudí."

Anketa
Súhlasíte s aktuálnymi opatreniami?

Samotný stred mesta bol okolo obeda pustejší. Otvorené mali byť len esenciálne obchody a služby, jedlo malo byť iba na výdaj cez okienko, čo sa aj potvrdilo. Dnu sa nedalo nikde sedieť, kto bol hladný, ten si jedlo odnášal v škatuli. Postupne sa zapĺňali aj voľné lavičky a Bratislavčania, si tak, ako počas prvej vlny, vychutnávali jedlo priamo v uliciach.

Zdroj: súťaž

Na populárnej Obchodnej ulici sme narátali iba pár desiatok ľudí. Otvorené boli povolené prevádzky, ľudia nachádzajúci sa v uliciach sa skôr iba presúvali. Všetky reštaurácie, okolo ktorých sme prešli, fungovali štýlom take-away, čiže zober si so sebou. Na mnohých vchodoch do predajní visel oznam upozorňujúci na zatvorenie prevádzky. Pár návštevníkov bolo v známom obchode s obuvou, vedľajšie s textilom však mali zatvorené.

Ako to vyzeralo inde? Čítajte na druhej strane!