Klip je unikátny v tom, že sa nakrúcal v nádherných priestoroch zrkadlovej siene na bratislavskej radnici, v ktorej nebolo nič iné, len klavír a navyše tam bola tma.

Nová autorská skladba Michala Mroceka, ktorá v klipe zaznela, sa volá Patience (Trpezlivosť). „Myslím si, že trpezlivosť je v živote každého z nás podstatná. Ja sám trpím tým, že často chcem niečo hneď aj keď viem, že to nie je možné,“ vysvetľuje autor svoje pohnútky.

Jeho múzou je vo videu modelka a snúbenica herca Mareka Fašianga Tereza Bizíková. V nádherných červených šatách vyjadruje vášeň, ale aj pokoru, s ktorou pristupuje ku klavíru a hudbe.

O minimálne osvetlenie historickej siene sa postarali ledkové trubice porozkladané po zemi, ktoré sa sem zdanlivo vôbec nehodia.

Video je unikátne nielen chabým osvetlením, ktoré dáva príležitosť započúvať sa do krásnej melódie a zamyslieť sa, ale aj zábermi z balkóna. Zaujímavé je, že aj keď je zrkadlová sieň, kde Michal Mrocek hrá, je takmer v tme, vedľajší priestor je plný svetla. Podľa autora skladby aj klipu to má naznačiť, že sila hudby je v tom ako sa šíri ďalej a ďalej a umocňuje naše pocity.     

Tereza má po vyše roku od pôrodu telo snov.
Zdroj: Instagram/bizikova_tereza

Prečítajte si tiež: