Šipoš má širokú popularitu. Liberáli mu vyjadrujú svoje sympatie. Na utorkovom vyhlásení rozsudku ho prišiel verejne podporiť aj europoslanec Martin Hojsík (Progresívne Slovensko).

Sympatizanti Šipoša argumentujú tvrdeniami, že marihuana má byť údajne menej škodlivá ako alkohol, že vraj ani nevyvoláva závislosť a že tresty za marihuanu by sa mali výrazne znížiť.

Sympatizanti Josefa Šipoša sa zišli v hojnom počte na vyhlásenie rozsudku na Trnavskom súde.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Otec obžalovaného Josefa priznáva, že jeho syn nepestoval technické konope. Urobil chybu, myslí si senior, ktorému hrozí strata strechy nad hlavou. Sám Josef na pojednávaní viackrát vyhlásil, že " Ľutujem svoj skutok." Zároveň však vyjadril aj drsné slová ako "Mal som ísť asi vraždiť, aby som dostal menej".

Dnes v utorok, 12.7.2022 si Josef už druhýkrát vypočul svoj trest za dlhodobé pestovanie marihuany. NAKA mu masti nezhabala a súd sa masťami ani nezaoberal. Zhabali mu 18 kíl usušenej marihuany, na poslednom pojednávaní sa však vyradili 3 vedrá. ktoré Šipoš označil za odpad a tak výrazne klesla hmotnosť. Vzali mu tiež krv a moč. "Mal zvyšky metamfetamínu v sebe," hovorí na margo vyšetrovania syn obžalovaného.

Výšku trestu a reakcie čítajte na ďalšej strane>>>