Výstraha sa týka okresov Bardejov, Humenné, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stropkov, Svidník a Vranou nad Topľou. Rovnako platí aj pre okresy Gelnica, Michalovce, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.

Výskyt hmiel s danou dohľadnosťou je podľa meteorológov v tejto ročnej dobe a oblastiach bežný, no môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. "Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," dodal SHMÚ.

VIDEO Polícia radí motoristom: AKO JAZDIŤ V HUSTEJ HMLE?

Vietor spôsobuje výrazné teplotné rozdiely

Na Slovensku vplyvom juhovýchodného vetra vznikajú výrazné rozdiely v teplote vzduchu. Najvýraznejšie ich vidno v okolí Malej Fatry - na Turci je 11 až 12 stupňov Celzia, zatiaľ čo v Rajeckej doline 19. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

"Tieto rozdiely sa cez deň trochu vyrovnajú, no stále budú badateľné," skonštatovali meteorológovia. Najchladnejšie má byť v pondelok na Horehroní, kde sa bude aj udržiavať viac oblačnosti na južnom návetrí, naopak, najteplejšie v Žilinskom kraji, a to najmä v záveterných polohách pohorí.