Reklama

Využite ideálne počasie: HUBÁRSKA SEZÓNA je v plnom prúde, KAM sa v týchto dňoch oplatí VYBRAŤ?

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    HUBÁRSKA SEZÓNA je v plnom prúde: Dubáky, kuriatka, KAM sa ich oplatí vybrať ZBIERAŤ?
    Zdroj: Mato Madarás
    Reklama

    Počasie je ako stvorené na huby a hríby, lesy sa začínajú plniť nielen turistami, ale aj vášnivými zberačmi. Zdá sa, že tento rok vypuklo doslova dubákové eldorádo a na svoje si prišli aj milovníci kuriatok. Ktoré sú to, prezradil známy hubár.

    Napriek africkému moru a zákazu vstupu do lesa v Nitrianskom a časti Trenčianskeho kraja, v iných lokalitách si hubári prípadu skutočne na svoje. Počasie hubám a hríbom praje, veľa prší, je teplo. A tak nečudo, že niektoré lesy sú obľúbenou destináciou víkendových výletov Slovákov, ktorí bez tejto pochúťky leto nevedia ani predstaviť.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Ewiku Kubko Rusnáková a jej hubárska sezóna: Toto musíte vidieť!
      Zdroj: Ewiku Kubko Rusnáková

      Skôr, ako sa do niektorého lesa vyberiete, skontrolujte si, či nespadá do zákazu vstupu kvôli rozšírenému africkému moru ošípaných. Informácie o tom nájdete TU. Zákaz platí v niektorých lesoch Nitrianskeho i Trenčianskeho kraja od 25.03.2024 do odvolania. Informáciu o tom, dokedy zákaz bude platiť, sa nám zistiť od kompetentných úradov nepodarilo. Porušenie zákazu sa považuje za priestupok na úseku lesného hospodárstva, za ktorý možno uložiť pokutu do 3 320 eur.

      Zdroj: Mato Madarás

      Hubárska sezóna je konečne v plnom prúde a taká, ako si ju každý predstavuje.

      "Momentálne všade rastú hríby dubové, kuriatka a kozáky," prezradil nám vášnivý hubár Maťo Madarás.

      "Toto obdobie je asi je asi najlepšie na huby a hríby za posledné roky," myslí si Maťo. "Striedavo prší, svieti slnko, skoro každý týždeň začne nová vlna hríbov. Doteraz celý mesiac išlo okolie Bratislavy, Záhoria, " dozvedeli sme sa. A potom nás potešil dobrou správou: "Tento týždeň začína konečne celé Slovensko. Meteorológovia predpovedajú čoskoro veľké teploty, takže júnová sezóna bude krátka, ale veľmi intenzívna, keďže je na celom Slovensku poriadne napršané."

      Zdroj: Mato Madarás

      Hubárska sezóna je konečne v plnom prúde a taká, ako si ju každý predstavuje.

      Maťo dodáva, že dobrá bude pravdepodobne aj jesenná sezóna. "Tá sa vydarí skoro vždy, rozdiel medzi letnou a jesennou je hlavne v kvalite húb a hríbov, ktoré sú na jeseň zdravšie, bez červíkov a slimákov. Aj preto si veľa ľudí radšej počká na neskoršiu sezónu. Avšak my, náruživí hubári, to berieme v kuse."

      Parádne hubárske úlovky z tohtoročnej letnej sezóny si pozrite v našej galérii.

      Anketa

      Chodievate na huby a hríby?

      • Áno, je to radosť a pekná prechádzka v prírode92%
      • Nie, radšej sedím v pokoji doma7%

      Hlasovanie bolo ukončené