Bývalý prezidentský kandidát Milan Kňažko sa podľa portálu Aktuality.sk nahneval na spôsob nákupu antigénových testov. "S katastrofálnym oneskorením, ale nakoniec predsa len prídu k nám testy. Príde však iba časť, lebo vraj kapacita lietadla neumožní priviesť väčšie množstvo. Tento argument počúvame už dlhšiu dobu a tvárime sa, že je to v poriadku," začal svoj komentár. 

Nechápe, prečo sa doteraz nikto nespýtal, či nevieme zohnať väčšie lietadlo, alebo prečo nepoužijeme niektoré z našich špeciálov, ktorých máme niekoľko. "Nedávno jeden z našich špeciálov dokázal doslova na počkanie uskutočniť teroristický únos nemeckého občana vietnamského pôvodu z Bratislavy do Moskvy," pokračoval ironicky. 

Dodal, že dúfa, že teraz neprezradí žiadne tajomstvo. "Ale z lietadla sa dá po prílete tovar vyložiť a lietadlo môže obratom priviesť ďalšiu zásielku a takto to môže zopakovať podľa potreby toľkokrát, koľko je potrebné. Takže argument, ktorý použil minister Podržbalón o kapacite lietadla pôsobí dosť dementne," uviedol na adresu ministra hospodárstva Richarda Sulíka. 

Podľa Kňažka z podobnej kategórie pochádzajú aj argumenty o presnej, či nepresnej špecifikácii antigénových testov: "Týždne prebiehala “odborná” korešpondencia medzi ministerstvom zdravotníctva a ministerstvom hospodárstva. Výsledkom tejto jalovej diskusie bolo zakúpenie takých istých testov ako predtým a dokonca od toho istého dodávateľa. Malý rozdiel je len v tom, že boli drahšie. Od ministra, ktorý nevidí rozdiel medzi krytou terasou reštaurácie a lyžiarskym svahom zrejme nič iné ani čakať nemožno."

Na záver uviedol, že v každom prípade by mal Sulík v tejto chvíli predstúpiť pred verejnosť, "ak sa náhodou nenachádza nedopatrením na dovolenke v teplých krajoch", a vysvetliť všetky súvislosti. Herec si myslí , že by to mal urobiť na verejnej tlačovej konferencii a vyjadriť zásadný nesúhlas s kľúčovými rozhodnutiami vlády: "Musí to urobiť, ak si chce zachovať charakter, na ktorý sme zvyknutí a ak sa chce ešte viac priblížiť k popularite “štátnika” Pelegriniho."