Reklama

Dostane sa niekdajší boss podsvetia Mikuláš Černák na slobodu? TAKTO to vidí známy advokát!

×
Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    VIDEO Mikuláš Černák odmietol vypovedať pred súdom: Prečo tak urobil?
    Zdroj: Karol Farkaš
    Reklama

    Okresný súd Trnava na pracovisku v Piešťanoch bude už v stredu (2. apríla) rozhodovať o návrhu na podmienečné prepustenie Mikuláša Černáka z väzenia na slobodu. K samotnému procesu a šanci bývalého bossa podsvetia sa vyjadril aj známy advokát Ondrej Mularčík.

    Niekdajší boss slovenského podsvetia si odpykáva doživotný trest za viacero vrážd a za mrežami je už 27 rokov. Žiadosť o jeho prepustenie podalo občianske združenie Reštart – nový život, ku ktorému sa neskôr pripojil aj samotný Černák. Tvrdí, že svoje činy úprimne oľutoval a požiadal súd, aby rozhodoval nielen o podanom návrhu, ale aj o jeho vlastnej žiadosti.

    Podľa zákona môžu väzni s doživotným trestom po 25 rokoch žiadať o podmienečné prepustenie. Súd sa mal touto otázkou zaoberať už minulý rok v máji, no rozhodovanie odročil na neurčito. Dôvodom bola potreba nových znaleckých posudkov z oblasti psychológie a psychiatrie. Tie už odborníci vypracovali a boli doručené nielen súdu, ale aj prokuratúre a obhajobe.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      TERAZ TAKTO: “Je zvrátené, aby vrah Černák riadil natáčanie filmu o sebe,” hovorí Ivan Ševčík

      Advokát Ondrej Mularčík v rozhovore pre Reláciu Štúdio na TA3 vysvetlil, že Mikuláš Černák by sa mohol dostať na slobodu, ak budú splnené formálne a právne podmienky.

      “Priznám sa, že si to viem predstaviť, pretože na to máme nastavené parametre trestného práva a zákona. Pokiaľ sú splnené formálno-právne podmienky pre to, aby mohol byť prepustený podmienečne, tak je to len otázka určitej zodpovednosti, statočnosti sudcu, ktorý o tomto bude rozhodovať,” povedal.

      Doživotný trest súd môže uložiť za najzávažnejšie trestné činy, najmä úkladnú vraždu, ale aj zločiny spáchané zločineckou skupinou, terorizmus či genocídu. „Pri ukladaní doživotia je dôležité posúdenie možnosti nápravy páchateľa. Tento trest nie je svojvôľou sudcu, ale vyžaduje psychiatrické a psychologické posúdenie,“ dopĺňa.

      Koľko je dnes na Slovensku odsúdených na doživotie, si prečítajte na ďalšej strane: