Známa verejná finančná zbierka Deň narcisov, ktorá je zdrojom financií pre Ligu proti rakovine sa pre koronu tento rok v tradičnom aprílovom termíne konať nemohla. A tak Liga, ktorá pomáha pacientom s rakovinou stratila 70 % príjmu na svoje projekty. Teraz prosí verejnosť o pomoc. V piatok 31. júla bude DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL a vy môžete prispieť na činnosť tejto veľmi potrebnej organizácie.

Onkologickí pacienti sú počas pandémie jednou z najrizikovejších skupín. „Zodpovedne sme si dali cieľ byť po celý čas intenzívne nápomocní onkologickým pacientom a ich blízkym,“ hovorí  Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

To, že ich pomoc ľudia trpiaci týmto vážnym ochorením, ktoré vám aj vašim najbližším v sekunde zmení celý život, práve teraz potrebujú, sa ukázalo aj v tom, že otázok a kontaktov mali počas pandémie o 200 % viac ako v priebehu roka.

Deň narcisov je dnes.
Deň narcisov je dnes.
Zdroj: paj

„Okrem nášho neutíchajúceho úsilia a energie sme investovali i finančné prostriedky na udržanie najpotrebnejších bezplatných projektov pre pacientov. Nakoľko zbierka DEŇ NARCISOV, ktorá sa nemohla uskutočniť, predstavuje 70 % zdrojov príjmu na projekty, nastala chvíľa, kedy by sme verejnosť chceli poprosiť o pomoc a podporu v náhradnej zbierke,“dodáva Kováčová.

Netradičný Deň narcisov

Tradičný Deň narcisov bude tento rok netradičný. Nielen názov sa zmenil, no i spôsoby akými môžete získať narcis. Narcis sa za 23 rokov konania Dňa narcisov stal symbolom pomoci, prejavu spolupatričnosti a nádeje. Zvyčajne ho ľudia prijímajú od tisícok dobrovoľníkov. Tento rok to  možné nebolo.

Preto Liga o spoluprácu poprosila obchodné reťazce a mnohé z nich súhlasne zareagovali. A tak, ak si pôjdete 31. júla nakúpiť, môžete za dobrovoľný finančný príspevok získať žltý narcis a prispieť tak na aktivity pre onkologických pacientov.

Ako môžete tento rok prispieť?

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL bude v piatok 31. 7. 2020. V ten deň môžete získať narcis za dobrovoľný finančný príspevok na týchto miestach: Slovenská sporiteľňa, Billa, FRESH, LABAŠ, sieť potravín Terno a Kraj, Tesco, dm drogerie markt, Teta drogérie, 101 DROGERIE

Bude aj ONLINE A SMS ZBIERKA

 Od 31. 7. do 14. 8. 2020 môžete prispieť prostredníctvom:

• SMS na číslo  848 (hodnota SMS je 3 €)

• účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454

• QR kódu, ktorý si načítate na letákoch a miestach zbierky

Virtuálny narcis môžete získať aj v online zbierke TU  alebo na www.dennarcisov.sk