Banskobystrický kraj je známy bohatou sieťou cyklotrás rôznej náročnosti, ktorými je poprepletaný skrz na skrz. Mnohé z nich prechádzajú z jedného regiónu do druhého, takže naraz sa dajú objaviť krásy prírody, historické klenoty, hrady, jaskyne a ďalšie zaujímavé miesta vo viacerých regiónoch.

Cyklo výzva HYBAJ NA BAJK je vyhlásená už tretí rok a nadväzuje aj na zimnú výzvu Hybaj na bežky, počas ktorej sa zanietení bežkári vydávajú v dvoch stopách krížom krážom Banskobystrickým krajom. Cyklo výzva HYBAJ NA BAJK prináša však omnoho viac príležitostí pre aktívny pobyt v prírode, preskúmanie rôznych častí kraja Za horami, za dolami a tiež príjemných výletov s rodinou a priateľmi na bicykli.

V Banskobystrickom kraji nie je núdza o vždy nové a nepreskúmané tipy na cyklovýlety. Jedinečná platforma Outdoor Active obsahuje viac ako 170 cyklovýletov spolu s podrobným popisom cesty, GPS navigáciou, ktorú si cyklista stiahne do mobilu zadarmo. Informačný „balíček“ dopĺňajú praktické informácie o parkovaní, dopravnej dostupnosti, ale aj tipy na zaujímavé miesta v okolí cyklotrasy.

Ako sa zapojiť do výzvy, si prečítajte na ďalšej strane: