„Tak srdiečko sa moc neumúdrilo od piatkového príletu, dnes náročný deň od rána až do podvečera na vyšetreniach. Príčina sa zatiaľ nezistila prečo má odrazu až také výkyvy, pri pokuse odpojiť kardiostimulator išiel okamžite dole do bradykardie, tak ho prestavili a teda "beží" na ňom,“ napísala na sociálnej sieti mama Miroslava s tým, že žiadne vyšetrenie nepreukázalo problém na srdiečku ako takom.

Zajtra Sebiho čakajú ďalšie náročné odbery ktoré žiadali hematológovia. „Opäť to bude boj niečo napichnúť ako posledne,“ povzdychla si na diaľku Mirka, ktorá už vie, aké krehké žily jej synček má.

Viac o problémoch v Bostone píše Mirka TU

Do Bostonu prileteli v piatok okolo obeda miestneho času.  „Na letisko prišiel konzul, prevzal muža s dcérkou a osobne ich odviezol na ubytovanie a vyriešil menšie komplikácie . Dokonca im večer ešte doniesol domácu večeru. Takéto gestá sú na nezaplatenie,“ napísala Miroslava, ktorú  spolu so synčekom priamo z lietadla vzala sanitka rovno do nemocnice.

Tam mali skontrolovať Sebinkov stav po prílete, ale v nemocnici sa začal chlapčekov stav komplikovať. „Začali mu klesať pulzy a nad 60 sa ani nedostal. Či už z vyčerpania, náročnej cesty alebo z inej príčiny, keďže ešte počas letu boli pulzy v poriadku a takéto komplikácie nemal . Teraz ide už len čisto na kardiostimulator bez vlastného rytmu,“ napísala Miroslava.

V pondelok si Sebi prejde opakovanými kompletnými kardio vyšetreniami a urobia mu všetky testy, ktoré treba.

„Na prvú operáciu máme už jednu zálohovú faktúru vyplatenú, zvyšok sa bude k prvej doplácať po uskutočnení. Na ňu by sme mali mať už komplet financie z toho, čo sa vyzbieralo,“ vysvetľuje mama Janitorová aktuálnu situáciu dúfajúc, že sa nevyskytnú žiadne vážne komplikácie. „Teraz sa už zbierajú peniažky na ďalšie zákroky a druhú operáciu v Bostone,“ vraví unavene.

TU si pozrite ako sa pred odletom lúči expremiér Igor Matovič s rodinou. 

„Všetkým, ktorí nám držíte palce a podporujete nás, neskutočne ďakujeme,“ odkázala Miroslava na Slovensko a desiatky fanúšikov Sebinkovej stránky hneď reagovali povzbudzujúcimi slovami. 

„Mirka, je neuveriteľné, že existuje žena ako ty. Od úplného začiatku zrodenia myšlienky ísť do Bostonu... Máš môj obdiv. Sebi má jedno obrovské šťastie - že má teba!“ napísala za všetkých Zuzana.

Prečítajte si tiež: