Portál iMeteo upozornil, že v Bardejove zaznamenali supercelu. Tá bola sprevádzaná silnejším vetrom a najmä výraznými zrážkami. "Podľa radarových údajov spadlo v oblasti aj viac ako 50 mm, a to v priebehu jednej hodiny. Obyvatelia zo zasiahnutej oblasti hlásia aj menšie krúpy." tvrdia meteorológovia.

Podľa meteorológov počasie na Slovensku ovplyvňuje studený front, ktorý postupuje cez naše územie. Zrážky zatial zasiahli predovšetkým západné časti Slovensko. Od severozápadu sa však už vyčasuje, čo môže byť veľmi nebezpečné.

"Na viacerých miestach nášho územia je totiž aktuálne veľmi dusno a to predovšetkým na západnom Slovensku. Vlhkosť sa šplhá aj cez 70 % a ak takýto vlhký vzduch zohrievajú slnečné lúče, tak ten sa následne stáva veľmi nestabilným." vysvetľujú meteorológovia.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na búrky v Prešovskom kraji. Výstrahu prvého stupňa vydal s platnosťou do piatka 19.00 h. Týka sa okrem okresu Bardejov aj okresov Medzilaborce, Humenné, Snina, Svidník a Stropkov. SHMÚ o tom informuje na svojom webe.

Meteorológovia upozorňujú, že intenzívny dážď môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov, podjazdov).

"Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch (lámanie konárov stromov, pád slabších stromov, menšie škody na strechách budov). Poletujúce trosky a nezabezpečené predmety predstavujú riziko pre ľudské zdravie," uviedol SHMÚ. Krúpy môžu podľa meteorológov poškodiť vegetáciu.