Brutálny úspech Banky lásky v Banskej Štiavnici: Skončila na titulke New York Times!
18. 2. 2024, 18:16 (aktualizované: 1. 6. 2024, 16:45)

Zdroj: min
Počas sviatku Svätého Valentína sa populárne americké noviny New York Times zaujímali o nezvyčajný príbeh – obnovu Banky lásky v štiavnickom múzeu, čím sa mesto Banská Štiavnica dostalo do popredia svetovej pozornosti po dlhých troch dekádach.
Zdroj: Ján Krošlák
Zdroj: Ján Krošlák
Zdroj: Ján Krošlák
Galéria k článku
Tento historický moment označil jeden zo zakladateľov Banky lásky, Igor Brossmann, za vrchol ich úspechu, keď sa ich príbeh dostal na titulku celosvetovo známych novín New York Times, ktoré majúviac ako 10 milión predplatiteľov. Informuje o tom Pravda.
Zdroj: Jana Vodnáková
Počas sviatku Svätého Valentína sa populárne americké noviny New York Times zaujímali o nezvyčajný príbeh – obnovu Banky lásky v štiavnickom múzeu, čím sa mesto Banská Štiavnica dostalo do popredia svetovej pozornosti po dlhých troch dekádach.
Brossmann a jeho kolega Majsniar sú nadšení z tohto medzinárodného uznania, ktoré prichádza po tak dlhom čase. Uviedli, že podobný článok v prestížnom americkom denníku nevyšiel za posledných tridsať rokov a Banská Štiavnica sa na titulke New York Times nikdy predtým neocitla. Toto ocenenie považujú za dôležitý krok v popularizácii príbehu Maríny a Andreja Sládkoviča, najdlhšej ľúbostnej básne sveta, ktorá je základom Banky lásky.
Zdroj: Ján Krošlák
Požiar v centre mesta sa rozšíril na viacero objektov
Obnova múzea po požiari je veľkým výzvou, no Brossmann vyzdvihol odhodlanie a ambície tímu. S financovaním vo výške 3 miliónov eur od rezortu kultúry majú teraz možnosť zrealizovať ich víziu v novom a ešte veľkolepejšom štýle. Plánujú otvoriť obnovenú Banku lásky v roku 2027 a zabezpečiť, aby nová expozícia splňovala najvyššie európske štandardy.
Zdroj: Jana Vodnáková
Obnova múzea po požiari je veľkým výzvou, no Brossmann prezentoval odhodlanie a ambície tímu.
Dôležitosť tejto obnovy je aj v historickom kontexte a v pripomenutí mesta, ako významného miesta na kultúrnej mape sveta. Tento článok v New York Times je dôležitým míľnikom v procese obnovy a budovania globálnej identity Banskej Štiavnice ako symbolu lásky a kultúry.