„Tento veľmi obľúbený projekt sme zaradili do stálych aktivít galérie Nedbalka  a dnes vidíme nádherný výsledok“ povedala Miloslava Pašková spoluzakladateľka a majiteľka galérie. Sme radi že Nedbalka znova priniesla do bratislavských ulíc niečo milé, z čoho majú ľudia potešenie a radosť.

Staňte sa aj vy turistami vo vlastnom meste a choďte si spraviť skvelú fotku na Dáždnikovej ulici. Pošlite nám svoje fotky [email protected], tie najlepšie uverejníme.

Dáždniková ulica sa prvýkrát objavila v portugalskom meste Águeda pri príležitosti festivalu Ágitagueda. Farebný fenomén sa neskôr objavil v Rumunsku, Veľkej Británii, Nemecku, Španielsku, Kórei, Chorvátsku Talliansku aj inde vo svete a vždy je obľúbenou atrakciou.

Inštaláciu Dáždnikovej ulice v Bratislave na Nedbalovej ulici si môžete pozrieť celé leto až do 30.9.2020.

Fotografie od vás

Ako prvá zareagovala na našu výzvu Štefánia z Košíc a poslala nám tieto krásne dáždniky, ktoré sú už päť rokov v Halmi dvore. „Dostanete sa tam z Hlavnej ulice. Halmi dvor je neďaleko Dómu sv. Alžbety a varia tam samé dobroty,“ napísala Košičanka.

Halmi dvor v Košiciach.
Halmi dvor v Košiciach.
Zdroj: Štefánia

Dáždniky na ulici sú v Košiciach už od roku 2015 a Štefánia nám poslala jednu fotografiu aj z toho historického roku. „Tie roky strašne rýchlo utekajú,“ dodala.

Košice 2015.
Košice 2015.
Zdroj: Štefánia