Do Tatier sa dostanete autom, autobusom, ale najpohodlnejšie je to vlakom. Najvýhodnejšie je kúpiť si spiatočný lístok, kde je zahrnutá aj cesta tatranskou zubačkou. Vyvezie vás až k Štrbskému plesu, kde budete o 10.57 h. Keďže späť sa musíte vydať o 16.50 h, na turistiku či prechádzku máte viac ako päť hodín. Užiť si Tatry na otočku však môžete nielen z Bratislavy, ale aj z Michaloviec či Kysuckého Nového Mesta. Problematické je to z juhu Slovenska.

Hoci odtiaľ spoje do Tatier premávajú, na výlet vám zostane primálo času. Po príchode na Štrbské pleso sa môžete poprechádzať okolo jazera a nakúpiť suveníry či spraviť si výlet na vodopád Skok, alebo Capie pleso. Príjemnou alternatívou je vyviezť sa štvorsedačkou na Chatu pod Soliskom, odkiaľ vedie viacero turistických trás. My sme si tam najprv dali bryndzové halušky za 7 eur. Hoci bolo ešte len 11:30, ušla sa nám posledná porcia. Potom sme sa vybrali cez Furkotskú dolinu na Nižné Wahlenbergovo pleso (2 053 m n. m.).

Chata pod Soliskom 15:30 h
Chata pod Soliskom 15:30 h
Zdroj: autorka

Výšľap trval hodinu a pol. Ide o mierne náročný terén a ak beriete aj deti, mali by mať pevnú obuv, ale i akú-takú kondičku. Chodník totiž spočiatku vedie cez skalné more a pred cieľom vás čaká náročnejšie stúpanie. Zvládne to však aj sedemročné dieťa, ak je na turistiku zvyknuté. Po ceste vás možno prekvapí zmija, kamzík či neuveriteľne hlučné svište.

Kto si netrúfa, môže vyjsť spod Štrbského plesa na Chatu pod Soliskom alebo sa k nej vyviezť sedačkovou lanovkou a zísť pešo dolu k plesu. Zubačka premáva na viacero miest v Tatrách, jazdia tu aj električky, takže zo Štrby si môžete urobiť výlety na viac smerov a užiť si deň naplno. My sme nasadli o 17.45 h na vlak a späť v hlavnom meste sme boli o 21.47 h.