Veselú náladu vystriedal horor. „Ten z Ukrajiny sa na mňa zavesil, bol poriadne na mol. Hovoril mi, ako miluje Slovensko,“

„Bolo to asi 3 minúty pred vraždou,“ vraví študent. Celú cestu išiel aj s kamarátom niekoľko desiatok metrov za Braňom a jeho partiou. „Zastavili sme pri jednom taxíku. Kamarát mal vypité, tak som mu otvoril dvere. Registroval som, že asi dva metre odo mňa je niekto opretý o iné auto. Myslel som, že vracia,“ opisuje mladík. Tekutina z neho vraj prúdila, akoby niekto vylieval vodu z pohára. „Povedal som si len, že chlap to pekne prehnal.“

Zúfalstvo a boj o život

Neskôr však zistil, že ide o krv. „Asi za 5 sekúnd som si navliekol rukavice a bežal som k nemu, keďže mám niekoľko zdravotníckych kurzov,“ rozrozprával sa svedok. Okolo neho vraj dokonca prešiel útočník, ale v tom zhone ho neregistroval. V hlave mal len záchranu života. „Chytil som mu tepnu, všade to striekalo, zranený si ľahol na zem a odpadol. Snažili sme sa ho oživiť,“ pokračoval roztrasene.

Branislav však podľa neho svoj boj o život prehral ešte pred príchodom sanitky. „Podali mu zrejme adrenalín, snažili sa ho oživiť, ale bolo už neskoro. Odvšadiaľ tiekla krv. Počul som, ako lekár povedal, že to bolo trafené priamo do tepny,“ spomína na strašnú udalosť.

Branislavov ukrajinský kamarát bol celý čas v šoku. Zúfalo plakal a kričal. „Bol to zvláštny pocit. Osobne som ho nepoznal. No možno stačilo pár sekúnd a na ich mieste sme mohli stáť my…“ zamýšľa sa.

„Zomrel mi priamo v rukách. Nikdy som sa takto so smrťou nestretol,“ tvrdí mladík, ktorý desiatky sekúnd bojoval o Branislavov život. Na záver sa ešte zamyslel. „Nechápem, prečo sa stále hovorí o potýčke. Nikto nekričal. Nič som si nevšimol. Tí muži boli vážne v pohode, len opití,“ ukončil.

Kto bol za útokom?

Hrozivý útok, ktorý sa odohral v noci z piatka na sobotu, by mal mať na svedomí 37-ročný muž. Vo väzení si môže posedieť 15 až 20 rokov.

"Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov vzniesol vyšetrovateľ Policajného zboru obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu so zločinom ťažkej ujmy na zdraví 37–ročnému občanovi Slovenskej republiky, pôvodom z Indie," informovala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Podľa polície podozrivý muž útočil nožom. Dôvodom mali byť slovné potýčky. Muž je v súčasnosti v cele policajného zaistenia. "Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti zároveň spracuje podnet k podaniu návrhu na väzobné stíhanie obvineného," uviedla Mihalíková.