Obe kamarátky spolu s ďalšími spolužiačkami chodievali na miesto tragédie, tesne za obchodným centrom, často. „Po uverejnení fotografie urobenej na koľajniciach dokonca mama jedného z dievčat zakázala kamarátkam k trati chodiť. Ukázalo sa však, že ju neposlúchli a ďalej sa tam fotografovali,“ prezradila Lindina známa.

Návštevy mladých ľudí pri trati potvrdili aj ľudia bývajúci v blízkosti osudného miesta. „Chodievali sem najmä cez prázdniny. Podľa nich sa tam dali urobiť pekné zábery, ktoré si ešte vo fotošopoch upravovali, takže to vyzeralo, že vlaky ich míňali iba veľmi tesne,“ doplnil obyvateľ blízkeho sídliska.

Tragické popoludnie
Polícia dostala oznámenie o tragédii na čísle 158 o 14.43 h. „Nad jedným z obchodných domov v Devínskej Novej Vsi zrazil vlak dve maloleté dievčatá. Na miesto sa okamžite dostavili všetky záchranné zložky,“ informovala polícia. Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová tragédiu potvrdila. „Vlak zachytil dve trinásťročné dievčatá,“ doplnila s tým, že jedno podľahlo zraneniam na mieste a druhé previezla do nemocnice rýchla zdravotná pomoc.

Uznávaný psychológ Miron Zelina hovorí, že tendencia uverejňovať takéto fotografie na sociálnych sieťach sa množí a je veľmi nebezpečná.

„Je to odraz toho, že adolescenti nemajú inú možnosť sebaprezentácie, tak sa snažia niečím zaujať a vyniknúť. Väčšinou oblečením, alkoholom alebo aj riskantnými výčinmi,“ hovorí Miron Zelina s tým, že kontrolovať takéto aktivity detí nie je pre rodičov jednoduché, ale jedným z riešení môže byť, poskytnúť deťom dostatok sebarealizácie v bezpečných aktivitách, ako je šport, tanec, spev či maľovanie. V tom by mohli pomôcť aj učitelia a výchovní poradcovia.

„A treba ich za dobré výkony či skutky dostatočne chváliť,“ zdôrazňuje Zelina.

Na nešťastie zareagovali aj školy v Devínskej Novej vsi, ktoré sa rozhodli deťom vysvetliť nebezpečenstvo podobných aktivít a hrozby, ktoré v takýchto prípadoch na deti číhajú.

Mohlo by vás zaujímať: