Poverenou riaditeľkou ekonomického úseku dopravného podniku v Bratislave bola ešte do štvrtka Katarína Janošťáková, tá má od roku 2010 firmu Mirabella s.r.o., v ktorej figuruje spolu s Antoninom Vadalom, informuje Denník N. Janošťáková sa dostala do vyššieho manažmentu za primátorovania Matúša Valla, v dopravnom podniku je od roku 2017, kedy ju prijalo bývalé vedenie firmy.

„Pani Janošťáková bola poverená vedením sekcie dočasným manažmentom DPB ako dlhoročná zamestnankyňa tejto sekcie po tom, čo jej predchádzajúci riaditeľ odišiel a výberové konanie bolo vzhľadom na krátky čas nereálne,” reagovali na otázky o Janošťákovej  pre denník z Vallovej kancelárie.

Katarína Janošťáková podniká s Antoninom Vadalom, aj pracuje v bratislavskom Dopravnom podniku
Zdroj: FB/ Katarína Janošťáková

"Poverenie malo trvať do doby, kedy riadenie podniku prevezme nový manažment z transparentných výberových konaní. V každom prípade zverejnené informácie sme vnímali ako veľmi vážne a primátor o tom hneď hovoril aj s dočasným vedením DPB," potvrdil pre Plus JEDEN DEŇ hovorca primátora Peter Bubla.

 

"Počas pôsobenia pani Janošťákovej pod novým manažmentom DPB, a. s. neboli zistené žiadne pochybenia, naopak, bola prínosom pri stransparentnení obstarávania náhradných dielov. Akokoľvek pani Janošťáková prispela k stransparentneniu podmienok v podniku, dnes jej bolo zrušené poverenie na dočasné riadenie ekonomického úseku DPB a. s.," napísala hovorkyňa Dopravného podniku Adriana Volfová.

Na snímke Matúš Vallo.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Janošťáková je známa obchodnými aktivitami so Smerom aj z minulosti. Denník pripomína, že biznis robila aj s rezortom kultúry za ministrovania Marka Maďariča. 

Antonino Vadala s poslancom Smeru Róbertom Madejom
Zdroj: Facebook

Antonino Vadala zase sedí vo väzbe v Taliansku, kde mu hrozí dlhoročné väzenie za pašovanie kokaínu a finančné podvody. V minulosti tvril pár s Máriou Troškovou, ktorá bola hlavnou štátnou radkyňou na Úrade vlády, keď bol premiérom Robert Fico.

SPRÁVU BUDEME AKTUALIZOVAŤ 

Mohlo by vás zaujímať: