Prekvapením pre mnohých bolo, keď Richard Sulík v utorok (10. 5.) keď mali boháči naplánovanú návštevu Banskej Štiavnice, stál po ich boku, namiesto toho, aby sa zúčastnil prejavu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v našom parlamente.

Kritika ho nerozhodila

Na rozdiel od svojho straníckeho šéfa tam však nechýbali ministerskí nominanti SaS  - ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, šéf diplomacie Ivan Korčok ani minister školstva Branislav Gröhling.

Sulíka kritika toho, že sa až príliš angažuje v rámci návštevy boháčov nijako extra nevyrušuje. Dôvodí tým, že ich prínos pre našu krajinu bude veľký. „Chápem kritiku, že Slovensko má dnes iné problémy, lenže kvôli nim nemôžeme odsunúť ostatné oblasti podnikania. Tým dosiahneme pravý opak toho, čo potrebujeme,“ prízvukuje Sulík.

Viac foto nájdete TU ►►►

Pozvánky zo všetkých strán

Vicepremiér dodáva, že cestovný ruch u nás počas dvoch rokov koronakrízy utŕžil výraznú ranu. "Každé euro od zahraničných návštevníkov naši podnikatelia uvítajú. Doterajšie skúsenosti v iných krajinách sú dôkazom, že návšteva Geissovcov im veľmi pomohla. Aj preto mnohí tí, ktorí podnikajú v turizme ich prosia, aby k nim pricestovali a tým ich zviditeľnili."

Ako Mečiar

Sulíka si za jeho konanie a vystupovanie podala v uplynulých dňoch aj jeho bývala stranícka kolegyňa, europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá mu cez sociálnu sieť adresovala poriadne štipľavý odkaz. "Načo nám je štátna pomoc v energetickej kríze a v rekordnej inflácii, keď máme Geissovcov? Mečiar nám kedysi ponúkal Claudiu Schiffer, minister hospodárstva o niečo menej estetických Geissovcov. Slováci boli vždy skromní, bez prehnaných nárokov na svojich politických lídrov. Aj preto je ponuka na politickom trhu čoraz zúfalejšia – od otca organizovanej mafie cez veksláka až po lunetického poloblázna či milovníka kolotočiarskych nevkusov – Plačkovej a Geissovcov. Chyba je v nás. Aký je dopyt, taká je ponuka. Nechali sme si tu premnožiť politické figúrky bez charizmy a bez vízie ako švábov. Chvíľu pred predčasnými voľbami a trošku dlhšie, ak ešte potiahnu, by sme sa už aj mohli zobudiť," nekládla si servítku pred ústa. 

Šéf rezortu hospodárstva na tento jej slovný útok nereagoval.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom ►►►

Anketa
Podľa vášho názoru, kto mal byť pre Richarda Sulíka prioritou?

Prečítajte si tiež: