„Vnímam to ako možnosť kontaktu s cestujúcimi, ktorí sa po vystúpení dostanú do priestoru nášho divadla,“ okomentoval novinku herec František Kovár.

V bratislavskej MHD totiž tridsať vybraných zastávok ohlasujú známe osobnosti, František Kovár napríklad zastávku Nové Slovenské národné divadlo.  „Je to priateľské gesto upozornenia, že sú tam, kde chcú byť. A my ich radi privítame aj v našom divadle, preto som si aj vybral ponuku ohlásiť SND,“ dodal herec so spokojným úsmevom.

Začala to  prezidentka

Zastávku Hodžovo námestie hlási prezidentka Zuzana Čaputová, zastávku Zochova herečka Tatiana Pauhofová, zastávku Patrónka herec Robert Roth a zastávku Blumentál spevák Richard Müller.

„Minulý rok sme oslovili prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby nahovorila prvé hlásenie zastávky Hodžovo námestie. Po pozitívnych správach sme sa rozhodli, že oživíme projekt a pridávame nové hlasy, ktoré oznamujú zastávky,“ informoval dopravca.

„Celkovo tak v MHD môžu cestujúci počuť až 29 nových hlásení od hercov, spisovateľov, moderátorov, spevákov a lekára, ktorí hlásia na ktorej zastávke práve autobus, trolejbus či električka zastaví," spresnil dopravca.

Napríklad speváčka Jana Kirschner bude ohlasovať zastávku Námestie Biely kríž, spevák Miroslav Žbirka zastávku Šulekova, spevák Peter Lipa zastávku Starohájska, herec Matej Landl zastávku Záluhy.

Zuzana Kronerová: Je to spomienka na mladosť

Hlas herečky Zuzany Kronerovej budete počuť vždy na zastávke Šafárikovo námestie. „Zastávku som si sama nevybrala, ponúkli mi ju. Ale pravda je, že sa organizátori "trafili". Na Šafárikovom námestí som totiž ako mladá študentka denne nastupovala na autobus číslo 23 alebo 38, aby som sa z centra mesta odviezla na Košickú ulicu číslo 42, kde sme s rodičmi v tom čase bývali,“ prezradila nám herečka.

Článok pokračuje na ďalšej strane