Prvý raz sa tak stalo už v roku 2016. Za neuveriteľnú cenu 75 miliónov českých korún dom 6+1 so zastavanou plochou 605 m², v ktorom sa nachádza množstvo vzácnych obrazov a starožitností, patrí k nemu záhrada a ovocný sad o rozlohe 3 235 m² a pozemok o rozlohe 3 899 m² však za šesť rokov nikto nekúpil.

Desiatky miliónov sú fuč

V snahe zbaviť sa prekliateho domu majiteľ po rokoch nezáujmu súhlasil s výrazným znížením ceny. Renomovaná pražská realitka ho momentálne ponúka "len" za 49 miliónov. Zábery, ktoré sú súčasťou inzerátu zachytávajú interiér i exteriér honosnej a veľkolepo riešenej nehnuteľnosti. Záujemcovia sa však o luxusnú vilu aj tak nebijú. Nepodnietil ich k tomu ani obsiahly a pútavý opis ponuky.

Viac záberov z krásnej nehnuteľnosti nájdete TU >>>

Architektonický skvost

"Mimoriadna ponuka rodinnej vily z roku 1903 (navrhnutá známym architektom Jozefom Fantom, ku ktorého dielam patrí aj pražská Hlavná stanica) v štýle anglickej secesie pre významnú českú spisovateľku na rozsiahlom pozemku (3 899 m2) so vzrastlou zeleňou. Jedna z najhodnotnejších tunajších víl s géniom loci miesta, kde si na brehoch sústavy jevanských rybníkov, v atraktívnej lokalite chránenej krajinnej oblasti svoje letné sídla v minulosti stavali významné osobnosti podnikateľského, politického i umeleckého sveta," uvádza sa na webe.

Superlatívy nepomohli

Vila je v dobrom stave, podlahy sú z masívneho dreva, tabuľkové okná sú drevené. "Mimoriadne priestranná a očarujúca záhrada s altánkom poskytuje dokonalé súkromie a navodzuje pocit ničím nerušeného prostredia a intimity. Pozemok bezprostredne susedí s rybníkom a má k nemu súkromný vstup s mólom," dozviete sa ďalej.

Zvučné mená celebrít

Znalí situácie tvrdia, že po vile v Jevanoch (s obcou sú spojené mená Karel Gott, Ladislav Štaidl, Petr Kratochvíl, Lucie Bílá, Pavlína Baburková, Daniel Hůlka, Kateřina Brožová - pozn. red.) by okamžite od prvého zverejnenia inzerátu v roku 2016 skočilo mnoho záujemcov, ale je tam priveľa toho, čo kupujúcich odrádza. Boja sa, keďže geniálny hudobník sa zastrelil vo svojej záhrade.

Čítajte TU, čo ešte odrádza záujemcov od kúpy vily. Zahlasujte v našej ankete! >>>