K nešťastiu došlo 1. marca v rámci krúžkovej činnosti na pôde akadémie. Inštruktor Vladimir Šeparnev postrelil mladú kadetku Akadémie Policajného zboru. Krúžok troch študentiek sa chcel zlepšiť v streľbe, preto išli na polygón a pod dozorom inštruktora precvičovali prácu so zbraňou. Podľa dostupných informácií kadetka utrpela zranenia pravdepodobne s doživotnými následkami.

Ostré slová Hamrana

Polícia zároveň informovala o pokračujúcom vyšetrovaní. „Keďže vo veci aj naďalej pokračuje vyšetrovanie, bližšie informácie poskytneme, keď to situácia umožní," znie stručné vyjadrenie.
Predpoklad o skorom vznesení obvinenia avizoval už v stredu na tlačovej konferencii prezident Policajného zboru Štefan Hamran, ktorý vyslovil domnienku, že v prípade môžu byť okrem bývalého inštruktora obvinené aj ďalšie osoby, keďže vyšetrovatelia preverujú aj prípadnú zodpovednosť iných zamestnancov akadémie. 

Nie je dôvod!

Krátko po incidente sa ozývali aj hlasy požadujúce odstúpenie rektorky akadémie Lucie Kurilovskej. Tá už vtedy poskytla stanovisko, že dôvod na svoje odstúpenie nevidí.  „Preboha, prečo? Som šokovaná, veď ja predsa nerozdávam náboje ani nekontrolujem zásobníky, nerobím prepáskovanie zbraní. Na to sú tam vedúci jednotlivých katedier,” reagovala vtedy s tým, že aj dotknutý inštruktor má svojho nadriadeného. Tým bol vedúci Katedry telesnej výchovy a športu, práve on mu tesne po udalosti nariadil čerpanie dovolenky po prepustení na slobodu.

Uvedomuje si svoju situáciu

V súvislosti s posunom v prípade sa Kurilovská vyjadrila v relácii Braňa Závodského v Rádiu Expres. Zdravotný stav kadetky rozoberať nechcela, je však s rodinou v kontakte. „Má úžasnú zdravotnú starostlivosť v jednom z najlepších pracovísk. Čo sa týka jej psychického stavu, mám len informácie od nášho duchovného, že študentka očakáva, že s jej zdravotným stavom to bude horšie…“ povedala s tým, že pedagógom je nesmierne ľúto, čo sa stalo. „Prežívame to všetci od prvého momentu veľmi intenzívne. Nie je to jednoduché, keďže jedno je moment - čo sa stalo, no a druhé, že ide o našu kadetku,“ dodala.

Čítajte na ďalšej strane vyjadrenia Krúpu, Mikulca i Borisa Kollára