Olympijská víťazka uverejnila na sociálnej sieti úpenlivú prosbu: „Prosím, pomôžte! Od pondelka 8. mája je nezvestný český lekár Ján Svárovský. Stratil sa pri surfovaní na ostrove Fuerteventura."

Viac fotografií nájdete TU >>>

Anketa
Pri kúpaní či športovaní v mori vzdiaľujete sa výrazne od pobrežia?

Rozsiahla pátracia akcia

„Na nezvestnosť muža upozornila a záchranárov zalarmovala škola surfovania na spomínanom ostrove v pondelok o 18. hodine," spresnila Ester. „Lekár mal oblečenú žltú vestu, červené tričko, bielu helmu, čiernu kombinézu a trapéz. Pátracia akcia sa rozbehla na mori, zo vzduchu i na súši, ale, bohužiaľ, Jána sa zatiaľ nepodarilo nájsť,“ dodala.

Môže byť na rôznych miestach

„Vzhľadom na to, že v pondelok fúkal veľmi silný vietor, je možné, že muž sa nachádza na niektorom z ďalších ostrovov v Kanárskom súostroví alebo dokonca v Maroku, Mauritánii či inde," uvádza sa vo výzve Ester s dôvetkom, že priatelia by chceli poprosiť o zdieľanie, aby sa informácia o nezvestnosti dostala k ľuďom v spomenutých oblastiach.

Štedrá odmena

„Ak máte o nezvestnom akékoľvek informácie, kontaktujte, prosím, českú ambasádu, ktorá je v kontakte s rodinou, alebo na email [email protected]. Rodina a priatelia ponúkajú za nájdenie alebo iné dôležité info odmenu 20 000 eur," znie záver výzvy.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom >>>