Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren podpísal pred pár týždňami rozhodnutie o nariadení odstrániť čiernu stavbu na Zlatých pieskoch. Jej majiteľkou je práve Daniela Kralevich, ktorá si súkromnú pláž aj so zázemím postavila na Zlatých pieskoch v Bratislave. 

„Pani stavebníčka si kúpila pozemok na pláži a bez čohokoľvek si na ňom postavila čiernu stavbu,“ uviedol k stavbe na Zlatých pieskoch starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti..
Zdroj: fb

Stalo sa tak koncom roka 2019 a stavbu nazvala mobilný bioprojekt. Starosta však podobné označenie odmieta. „Ide preukázateľne o stavbu, aká si v danom území vyžaduje aj územné rozhodnutie a súhlas magistrátu. Nič z toho vlastníčka nedoložila a ani sa nepokúsila získať,“ poznamenal.

Podľa stavebného úradu ide o čiernu stavbu bez akýchkoľvek povolení, ktorá nespĺňa základné hygienické ani bezpečnostné požiadavky. „Rozhodnutie o odstránení stavby je jednoznačné,“ zdôraznil Martin Chren.

Podľa jeho slov, mestská časť nevydala pre stavbu žiadne povolenie. Jediný doklad má byť potvrdenie z podateľne o doručení žiadosti ohlásením. „Stavebný úrad však ohlásenie odmietol, keďže takúto stavbu nie je možné povoliť ohlásením,“ podotkol starosta.

Daniela Kralevich však najnovšie na sociálnej sieti tvrdí, že o objekt chce bojovať...

„Na čiernu stavbu na Zlatých pieskoch sa nám sťažujú desiatky ľudí, návštevníkov a otužilcov, ktorí tam často chodia,“ povedal Martin Chren. „Je to naozaj čierna stavba. Stavebný úrad rozhodol o jej odstránení. Staviteľka sa odvolala, ale okresný úrad potvrdil naše rozhodnutie,“ vysvetlil starosta.

„Uložili sme jej aj pokutu, voči ktorej sa síce odvolala, ale okresný úrad potvrdil, že bola právoplatná. Teraz sa staviteľka rôznymi právnymi krokmi snaží oddialiť zbúranie čiernej stavby,“ zdôraznil Martin Chren.

Status Daniely Kralevich z 1. mája.
Zdroj: fb

Komentovať status Daniely Kralevich na sociálnej sieti Chren nechcel. „Osobne ju vôbec nepoznám, ale tu ide o dodržiavanie zákona a o to, že si nemôže hocikto hocikde postaviť čiernu stavbu a ešte sa potom tváriť ublížene,“ vysvetlil starosta s tým, že stavbu síce mala Kralevich odstrániť do 90 dní, ale predpokladá, že bude naťahovať čas a že rozhodnutie napadne na súde. 

Svoje rozhodnutie však on sám určite nezmení: „Stavba je nelegálna a je jedno, či ju postavil pápež alebo modelka. Jednoducho tam nesmie stáť,“ dodal Martin Chren.

Prečítajte si tiež: