V lete netreba sedieť doma, treba vyraziť na výlety a spoznávať nové miesta. Neviete, kam sa vybrať? To nič, pomôžeme vám! Denník Plus JEDEN DEŇ vám každý deň v novinách aj na webovej stránke pluska.sk prinesie tipy, kam sa vybrať na výlet. V denníku nájdete letný manuál pod hlavičkou Tipy na dovolenku, na webe v sekcii Regióny pod hlavičkou Tipy na dovolenku na Slovensku.

A to nie je všetko, čo pre vás chystáme! V denníku i na webe nájdete zábavné kvízy, vtipné fotografie zo všetkých kútov Slovenska, ale aj predpovede počasia a praktické rady, vďaka ktorým si letnú pohodu naozaj užijete.
Aby nebolo smutno tým, ktorí milujú slovenské more - teda chorvátsky Jadran. Žije tam Slovenka Michaela, ktorá s manželom prenajíma turistom prímorské apartmány.

O svojich zážitkoch píše a hovorí veľmi vtipne - a jej originálne historky si môžete v lete čítať aj v našom denníku.
Je však pravda, že čoraz častejšie dovolenkujeme doma na Slovensku - prípadne okrem zahraničného si naplánujem aj domáci pobyt. Záujem o Slovensko môže posilniť aj novela zákona o podpore cestovného ruchu, ktorá platí od 1. januára 2019.

Aj v mestách je na čo pozerať.
Zdroj: archív

Tá totiž určuje, že pracovníci môžu využiť na domácu dovolenku príspevok od zamestnávateľa vo výške 275 eur. Rozdiel medzi počtom tých, ktorí dovolenkujú v zahraničí, a tými, ktorí relaxujú na Slovensku, sa postupne znižuje. Podľa prieskumov spoločnosti Partners group 65 percent Slovákov sa rozhodlo pre dovolenku v cudzine, kým 35 percent bude relaxovať na Slovensku, prípadne budú dovolenkovať aj v zahraničí, aj doma.