Vyvolávacia cena čierneho Cadillacu Escallade, ktorý viac ako 13 rokov dotváral kolorit tatranskej reštaurácie Humno, odštartovala na aukčnom portáli (groma) v piatok 26. 5. 2023 večer o 18.00 hod. s vyvolávacou cenou 1 €, do medzinárodnej aukcie sa záujemcovia môžu zapojiť aj cez ďalšie portály.

Viac pekných fotografií nájdete TU >>>

Času je dosť

Súboj záujemcov vyvrcholí v piatok 23. júna 2023 o 17.00 hod. sálovou aukciou priamo vo vodnom parku na Liptove. Základným predpokladom účasti na aukcii je registrácia na uvedených stránkach. Automobil, ktorý je v Bešeňovej vystavený už v týchto dňoch, si môžu záujemcovia detailnejšie obhliadnuť pondelok – streda – piatok vždy v čase 15.00 – 16.00h, na obhliadku je potrebné prihlásiť sa cez kontakty uvedené na webe www.besenova.com.

Na dobrú vec

Výnos z predaja použije horské stredisko Vysoké Tatry na rekonštrukciu objektu medzistanice Štart bývalej visutej lanovky. „Ide o jednu z budov bývalej visutej lanovej dráhy, ktoré navrhol architekt Dušan Jurkovič. Výťažok by sme chceli použiť na opravu strechy a ďalších prvkov, ktoré sú nevyhnutné. Tak ako auto poteší nejakého zberateľa, tak my urobíme opäť krok k tomu, aby bola táto historická budova v čo najlepšej kondícii,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. 

Plagát z vystúpenia Madonny v Prahe (rok 2009).
Zdroj: TMR

Podpis ikony

Mohutný Cadillac, rok výroby 2007, v ktorom Madonna zanechala na sedadle svoj podpis, bol v reštaurácii zavesený dolu hlavou nad tanečným parketom na oceľovej konštrukcii pomocou dvoch žeriavov v decembri 2009 potom, čo bol z neho vymontované poltonový motor a prevodovka. 

Anketa
Zapojíte sa do aukcie?

Viac pekných fotografií nájdete TU >>>

Pivné tanky

Cadillac v Humne nahradia po novom pivné tanky, ktoré budú súčasťou nového dizajnu interiéru a jeho vybavenia. „Rekonštrukcia Humna by mala byť ukončená do začiatku letnej turistickej sezóny. Z praktickej stránky prinesie zvýšenie kapacity na sedenie, viac pohodlia, rozšírenie tanečného parketu a nové moderné dizajnové prvky,“ informoval F&B manažér strediska Roman Sedlák. Jediným motorovým vozidlom v Humne po odchode Cadillacu ostáva snežné pásové vozidlo pri tanečnom parkete, z ktorého kabíny hrajú počas diskoték svoje skladby hosťujúci DJ-i.

Vyjadrite svoj názor v komentároch >>>

Prečítajte si tiež: