Bratislavčania sa konečne nebudú hanbiť! Podchod na Trnavskom mýte, ktoré patrí medzi najdôležitejšie dopravné uzly a križovatky v hlavnom meste, sa mení po funkčnej aj architektonickej stránke. V súčasnosti sú opravy v plnom prúde.

"Môžem povedať, že s priebehom prác som spokojný," usúdil počas kontrolného dňa primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal. Podľa jeho slov v súčasnosti demontovali eskalátory a pripravujú osadenie nových, robiť sa bude tepelná izolácia, kanalizácia a stropy. Tie by po rekonštrukcii mali zostať v rovnakej výške, čím bude podľa primátora priestor svetlejší a vzdušnejší.

"Upravujeme povrchy a podlahy, robí sa stavba zvislých konštrukcií, je potrebné kompletne vymeniť elektroinštaláciu, vrátane rozvodných skríň," doplnil ho generálny riaditeľ investora rekonštrukcie, spoločnosti Immocap Group, Martin Šramko. Oprava čaká aj potrubia a kanalizáciu. "Fasády nájomných priestorov budeme osádzať niekedy v marci," povedal Šramko.

Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal je s priebehom prác spokojný.
Zdroj: Tony Štefunko

Trnavské mýto sa však nezmení len v podzemí, ale aj na povrchu. "Hlavné mesto využilo príležitosť a opravuje aj nadzemné časti," priblížil primátor. Úpravou už prešli viaceré povrchy chodníkov, mesto tiež plánuje odstrániť prebytočné stánky a reklamné plochy. Zmenia sa aj prístrešky pri vstupoch do podchodu.

Rekonštrukcia podchodu sa celkovo vyšplhá na 3,7 milióna eur. Magistrát hlavného mesta Bratislava investuje do obnovy eskalátorov 1,2 milióna eur. V rámci tejto sumy pribudnú aj výťahy, ktoré zabezpečia bezbariérovosť priestoru. Immocap Group investuje 2,5 milióna eur.