Bol modeling vaším snom? Ako si spomínate na začiatky? Komu či čomu vďačíte za dosiahnuté úspechy?
Keď som mala asi osem rokov, všade som tvrdila, že raz budem policajtka alebo modelka. Keďže som bola ako dieťa pekne “zaoblená”, obe tieto tvrdenia pôsobili veľmi komicky... Začiatky vôbec neboli ružové. Posledné roky, keď si na to spomeniem, som udivená a hrdá na to, aké rozumné a cieľavedomé dievča som bola. Za úspech veľmi
vďačím Bohu, sebe, ľuďom z brandže, ktorí videli môj potenciál, rodine, otcovi, ale najmä mojej mame, ktorá mi bola z rodiny najväčšou oporou. Keďže v dobe, keď som začínala, sa o modelingu málo vedelo, všetci boli skeptickí. Mama ale vedela, čo to pre mňa znamená a ako veľmi to chcem. Nemali sme peniaze, v tej dobe boli rodičia už rozvedení. Pamätám sa, ako sme na moju prvú cestu na casting, na veľkú modelingovú súťaž v Bratislave, predali moje kolieskové korčule a šijací stroj, dali zlato do záložne, aby sme mali v ruke peniaze na cestu a môj prvý book. Dovolím si tvrdiť, že to bola tá najlepšia investícia. Som za to mame veľmi vďačná. Potom prišili prvé neúspešné
cesty, kde som bola hodená do vody a musela som plávať. Trvalo pár rokov driny a sebazaprenia, kým sa mi všetky investície vrátili, ale stálo to za to.

 

Pre aké časopisy a značky ste fotili, spolupracovali ste s nejakými známymi osobnosťami?
Asi najzvučnejšie mená boli Harper’s Bazaar, Juicy, For Man, Female, bola som na obálkach časopisov Elle, Cleo, Her world Brides a iných. Vďaka modelingu neustále stretávam množstvo osobností česko-slovenského, ale aj svetového formátu, ktoré buď účinkujú na prehliadkach, moderujú ich, alebo spoločne fotíme. Andrea Verešová, Ján Koleník, Tina, Leoš Mareš, Karin Hajdu… Fotila som s českým hokejistom NHL Hamerlíkom. Z Hollywoodu to boli Jim Carrey, Val Kilmer, spevák Coolio, David Coperfield, Pharell Williams a ďalší.

Violu Macákovú (†34) zo Sniny našli beštiálne dobitú v bratislavskom prístave, počas prevozu do nemocnice zomrela. Učila na jazykovej škole v Bratislave, predtým robila modelku v ázijských krajinách, cestovala po svete, venovala sa dobročinnosti, fotografovala, maľovala.
Violu Macákovú (†34) zo Sniny našli beštiálne dobitú v bratislavskom prístave, počas prevozu do nemocnice zomrela. Učila na jazykovej škole v Bratislave, predtým robila modelku v ázijských krajinách, cestovala po svete, venovala sa dobročinnosti, fotografovala, maľovala.
Zdroj: archív

 Aká móda je vám blízka?
V civile, keďže módy mám v práci dosť, je zásadné kritérium pre výber šiat comfort, a preto si väčšinou vyberám jednoduché ležérne oblečenie. Na módu si nepotrpím a oceňujem, keď má človek svoj vlastný štýl namiesto trendových “rovnošiat”. Doma v Snine oddychujem, a tak nosím vačšinou tepláky, niekedy sa smejem, že moji susedia ma v ničom inom ani nevideli.

Aká musí byť úspešná modelka, čo musí spĺňať?
Okrem fyzických kritérií, ktoré sú samozrejmosťou, musí byť modelka profesionálna, pozitívna, musí to byť osobnosť, aby vyčnievala z davu pekných tvárí a musí to veľmi chcieť, aby dokázala čeliť množstvu “nie”, ktoré každý deň dostane.

Dôležitá je zrejme aj jazyková výbava. Koľko jazykov ovládate?
Angličtina je mi vlastná skoro ako slovenčina. Učila som sa ešte taliančinu, v ktorej sa dohovorím. A postupne si chcem osvojiť ešte zopár jazykov. Súhlasím s príslovím: ,,Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“

Čo vám modeling dal a čo, naopak, vzal?
Modeling mi dal úžasnú, nezaplatiteľnú školu života. Vďaka tomu, že som veľa videla, pokoru, istý druh slobody a kvantum nezabudnuteľných zážitkov. Neberiem to
tak, že mi modeling niečo vzal. Nemôžeme mať všetko a modeling bol moje rozhodnutie. Stratila som ale chvíle s rodinou, pohľad na moju rastúcu sestru, posledné roky života starých rodičov a istý pocit domova.