Dom odborov, známy ako Istropolis, na Trnavskom mýte v Bratislave zbúrajú. Developer Immocap, ktorý tam vybuduje projekt Nový Istropolis, už má k dispozícii od bratislavskej mestskej časti Nové Mesto právoplatné rozhodnutie o odstránení existujúceho objektu. TASR o tom informoval samotný developer.

V polovici januára na mieste pribudne stavebné oplotenie a začne sa s prvými prácami na fasáde, a to demontovaním mramorového obkladu. Investor deklaruje zodpovedný prístup k obkladu i k umeleckým dielam a artefaktom.

Nie všetci s koncom Istropolisu súhliasia

Proti zbúraniu budovy Istropolisu sa postavil na sociálnej sieti aj europoslanec a ekológ Michal Wiezik.

"Nie som expert na kultúru, či architektúru. No búranie budovy akou je Istropolis namiesto predlžovania jej životnosti, energetickej efektívnosti a ušetrenia prostriedkov a materiálov je snáď všetko, len nie obehové, či zelené," napísal Wiezik na Facebooku.

Nesúhlasný názor zastáva aj organizácia Docomomo Slovensko, ktorá za záchranu objektu bojuje. Zbúraním Domu odborov príde podľa nej Slovensko o ikonický architektonický komplex a súčasne o najväčšie kultúrno-spoločenské centrum v krajine.

Proti búraniu nestačilo ani 11-tisíc podpisov na petícii

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>