Podľa relevantných zdrojov školáčku na strechu vyhliadky nikto nesprevádzal. A to napriek tomu, že ešte nemala 18 rokov! Na vyhliadku nad Mostom SNP prišla v stredu okolo 16.00 h za nepriaznivého počasia. Neodradil ju dážď ani silný vietor. Dievčina využila moment, že na vyhliadkovej veži bola sama.

Pád z výšky necelých 90 m uľahčil aj klzký povrch strechy reštaurácie. Mladé dievča dopadlo na osobné auto jedného zo zamestnancov a teraz leží v nemocnici na Kramároch v umelom spánku. Teórii o pokuse o samovraždu nahráva aj fakt, že musela na vrchole najskôr preliezť zábranu.

Ani po tragédii sa bezpečnosť vyhliadky nezlepšila.
Ani po tragédii sa bezpečnosť vyhliadky nezlepšila.
Zdroj: autor

Tá síce pozostáva zo siedmich oceľových lán, ale nie je veľký problém ju preliezť. Po prekonaní tejto prekážky a následnom skoku na strechu, sa už nemala o čo zachytiť.  Strecha reštaurácie má totiž sklon približne 30º a na konci plechového krytu nie je ani zádrž na sneh.

„Ak sa nejednalo o nešťastnú náhodu, tak takýmto spôsobom človek už rozhodne nechce upozorniť na svoj problém, ale rovno chce život ukončiť. Nehovoril by som preto v tomto prípade o prejave exhibicionizmu. Mladí ľudia čelia dnes tlakom a problémom, s ktorými sa generácia ich rodičov nestratávala, ak teda nehovoríme o nešťastnej láske. Treba viac komunikovať s deťmi a netreba váhať ani s oslovením odborníkov,"povedal Michal Lazarov, odborník na prácu s deťmi a mládežou. 

Šokujúce je zistenie, že ani deň po smutnej udalosti sme nezaznamenali na vyhliadke žiadne bezpečnostné opatrenia. Správanie návštevníkov nemôže dokumentovať ani bezpečnostná kamera, na vyhliadke žiadna nie je!