Nákaza koronavírusu prepukla na internom oddelení Univerzitnej nemocnice v bratislavskej časti Ružinov. "V nemocnici v Ružinove je hospitalizovaných 48 pacientov s ochorením COVID-19, z toho sme po opakovaných testovaniach v priebehu troch dní identifikovali 23 pacientov na internom oddelení. Čo sa týka počtu pozitívne testovaných zamestnancov na tomto oddelení je ich 10," informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská.

"Ohnisko bolo zistené na V. internej klinike pri testovaní pacientov v počte 13, dodatočne opakovaným testovaním a doplnením RT-PRC testami celkový počet pacientov na internej klinike identifikovaných s COVID-19 bol 23," uviedla vedúca Koordinačného krízového štábu UNB Katarína Sedláková. V nemocnici je podľa jej slov dohromady 48 pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19.

Podľa informácií Denníka N má byť nakazených sedem sestier, jeden lekár a dvaja ošetrovatelia. Tí však nie sú hospitalizovaní, ale v domácej izolácii. V časti interného oddelenia sa vykonáva dezinfekcia, noví pacienti budú prijímaní po vykonaní všetkých bezpečnostných opatrení. 

Situácia v Bratislavskom kraji je vážna

Pokračovanie na ďalšej strane >>>