Tohtoročná Katarína priniesla nočný a ranný mráz a sneh aj v nižších polohách. „Mrazy v nasledujúcich dňoch nebudú veľmi silné, ale mrznúť bude. Cez deň teploty vystúpia pomerne vysoko. V priebehu piatka sa však počasia zmení a pribudnú zrážky a dážď hlavne na západe a severozápade Slovenska by mohol prejsť do sneženia. Môže sa preto stať, že deň po Kataríne vo vyšších polohách Malých Karpát, Bielych Karpát alebo aj v pohoriach na hranici s Českom nasneží,“ vraví Pavel Faško.

Meteorológovia z americkej služby AccuWeather, ktorí pravidelne uverejňujú dlhodobé predpovede na každé ročné obdobie v Amerike aj v Európe, uverejnili prognózu pre zimu aj na Slovensku.

Súťaž
Zdroj: archív

Podľa nej bude zima pod Tatrami mierne pod normálom, čo znamená, že bude o niečo chladnejšia, ako je dlhodobý normál a čakajú nás aj výraznejšie zrážky, takže Slovensko by malo mať o niečo viac snehu.

Anketa
Ktoré ročné obdobie máte najradšej?

Týmto víkendom sa končí pomerne priaznivé jesenné počasie, ktoré sme si užívali doteraz. Predpovedať, aká bude tohtoročná zima, klimatológ Pavel Faško nechcel. „Z počasia, ktoré sme zažili v roku 2021 doteraz, vyplýva, že dynamika prejavov počasia je veľmi veľká a zrejme sa tomu nevyhneme ani cez zimu,“ vysvetľuje Faško s tým, že v posledných rokoch bývajú zimy teplotne nestabilné, čo sa týka aj snehovej pokrývky. 

PREDPOVEĎ POĆASIA na ďalšie dni nájdete v GALÉRII

Článok pokračuje na ďalšej strane