Je nad slnko jasné, že vzťahy medzi Kralevich a Vačokom nie sú nijako vrelé, keďže každý z nich stojí na inej strane barikády.

Jazyk sa jej rozviazal

Tesne po nehode sa podnikateľka stiahla do úzadia, s médiami nekomunikovala a na sociálnych sieťach ju tiež nebolo "počuť". V ostatnom čase však dáva o sebe dosť intenzívne vedieť. Zo statusov a komentárov je jasné, že pozorne sleduje vyšetrovanie tragickej nehody, ktorej je hlavnou aktérkou. Rovnako jej neuniknú ani informácie zverejňované v médiách.

Daniela Kralevich sa po novom roku "rozpísala".
Zdroj: instagram

Sťažnosť, kritika i pripomienky

O tom, že právny zástupca pozostalých Peter Vačok jej poriadne sedí v žalúdku, niet pochýb. V jednom zo statusov okrem iného uviedla: "Keďže sa v prehnitom mediálnom kanáli nedovoláte pravdy... Takže budeme postupovať odteraz len právnou a súdnou cestou... A je mi jedno ako dlho to bude trvať. Toto je advokát, ktorý sa vyjadruje v článkoch tendenčne a dokonca dehonestačne k mojej osobe. Pán JUDr. Vačok. Po tomto, čo som si prečítala, ma pán advokát naozaj nemôže uraziť...," nasleduje skopírovaný text článku z istého denníka, v ktorom sa Peter Vačok vyjadril na adresu jedného z najsilnejších mužov bratislavského podsvetia Jozefa Svobodu († 48), známeho aj pod prezývkou Ušatý, že si ho veľmi váži, keďže "...nikdy nechcel, aby som pre neho alebo kohokoľvek iného porušil zákon...!"

Kralevich k tomu pripísala. "Ako môže zákon porušovať advokát?" Nevysvetlila, prečo vytiahla na svetlo akurát  tento starý "príbeh" v ktorom sa spomína Peter Vačok. Následne pridala screenshot sťažnosti o preskúmanie zákonnosti postupu advokáta, ktorú podala na Slovenskú advokátsku komoru a týka sa práve ich člena Vačoka.

Tvrdý odkaz advokáta

O tri dni neskôr Kralevich opäť upriamila pozornosť na zástupcu pozostalých v trestnom konaní tragickej smrti Linh († 18). "Ak má pán Vačok dôkaz korupcie v mojom prípade, budem rada, keď ho predloží a nebude ma naďalej čierno obviňovať (zrejme mala na mysli očierňovať - poznámka redakcie) v mediách. Podávam na neho trestné oznámenie! Čakám na dôkaz," poslala odkaz skúsenému advokátovi.

Peter Vačok potvrdil, že má, ale len sprostredkovane informácie o týchto odkazoch, ale ťažkú hlavu si z nich nerobí. "Mňa nejaká Kralevich nezaujíma. Ja si robím prácu, na ktorú ma splnomocnila rodina. Ostatné ide mimo mňa," poznamenal s úsmevom.

Linh (†18) zrazilo na priechode pre chodcov luxusné vozidlo, ktoré šoférovala kontroverzná podnikateľka Daniela Kralevich.
Zdroj: archív

 Spoločnosť je rukojemníkom

O vyšetrovanie tragickej nehody sa začali zaujímať  generálny prokurátor Maroš Žilinka a policajný šéf Peter Kovařík, ktorý nechal preveriť postupy pri vyšetrovaní. Vačok v súvislosti s tragickou nehodou zo dňa  21. septembra 2020 v Bratislave, kedy exmisska vrazila na priechode pre chodcov do študentky a tá na následky zranení zomrela, poznamenal, že generálny prokurátor v spolupráci s ministerkou spravodlivosti by mali v tejto oblasti urobiť nápravu. "Nie je možné, aby spoločnosť bola vydieraná znalcami, sudcami a súdnymi lekármi, ktorých je nedostatok a nestíhajú požadované lehoty," netajil nespokojnosť.

 

Peter Vačok netají, že termíny vypracovania súdno-znaleckých posudkov sú neprimerane dlhé.
Zdroj: David Duducz

Advokát verí, že do dvoch mesiacov, bude znalecké dokazovanie ukončené. Podľa informácií Plus JEDEN DEŇ pitva preukázala, že všetky zranenia, ktoré spôsobili smrť Linh, súviseli s tými, ktoré vznikli následkom dopravnej nehody.

Viac foto a štipľavé odkazy Kralevich advokátovi nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Súhlasíte s takýmto jednostranným odkazovaním druhej strane? Pomôže to veci?

Mohlo by vás zaujímať: