Hladiny inak pokojných vôd rozvírila svojimi vyjadreniami aj slovenská herečka Mária Bartalos, ktorá do spoločenstva patrí. Reportéra Plus JEDEN DEŇ témy nenechali chladným. Rozhodol sa preto spoločenstvo navštíviť osobne. Milosť Bratislava sa nachádza v centre R1 na Rožňavskej ulici. Nájsť ich sálu je trochu komplikované, ale predsa sa podarilo. Pred budovou stálo niekoľko bežných osobných áut, pred vchodom boli dve mladé, štýlovo oblečené dievčatá. Čo sa však deje v sále údajne nebezpečnej sekty?

Je streda večer, chvíľu pred 18. hodinou. S napätím pozerám na dvere a rozmýšľam, či moja návšteva bola skutočne dobrý nápad. „Prvýkrát, všakže,“ oslovuje ma mladý muž a ja súhlasím. „Ako ste sa k nám dostali? Veríte v Boha?“ pýta sa ma. Úprimne odpovedám, že o nich viem skrz kauzy, ktoré sa momentálne riešia. Vchádzame dnu.

Všetci sú veľmi milí, podávajú mi ruky, zoznamujú sa a taktiež ich zaujíma, kto som. V krátkosti mi ukážu priestory a povedia, kadiaľ sa ide do sály, kde sa o pár minút začína bohoslužba. Platí tu zákaz fotografovania či kamerovania. „Pozor, zóna extrémneho požehnania,“ píše sa na veľkom monitore. Pripravujú sa na spoločné spievanie, ktorým sa ich stretnutia vždy začínajú. Do sály sa hrnú ďalší. Mnohí aj s deťmi.

Pozrite, ako vyzerajú priestory Milosti>>>

Začína sa spoločný spev so živou hudbou. „Peklo už nemá moc, som slobodný, slobodný, slobodný,“ znie text piesne, ktorý sa opakuje stále dookola. Celý dav nadšene spieva, tancuje a zabáva sa. Nasledujú ďakovanie Bohu, výzva na finančné dary a kázeň. Pastor informuje, že dnes sa nebude veľa hovoriť, lebo majú pred sebou konferenciu a za sebou ťažký víkend. Na dvojdňovej púti v Hlohovci sa podľa jeho slov pridalo k Milosti až 96 ľudí. Dav hlasno tlieska. Nasledujú čítanie z Biblie a rozbor. No veľká časť kázne patrí práve rozoberaniu mediálnych káuz z posledných dní.

Ale najzaujímavejšia je téma zázrakov. „Máme zdokumentované, lekársky overené uzdravenia. Aj minule som vám hovoril o tej mladej dievčine, ktorej sa počas tehotenstva natoľko oslabil organizmus, že sa jej zlomila panvová kosť. Nevedela chodiť, no po jednej modlitbe bola úplne zdravá,“ hovorí pastor tajomne, ale zato obšírne, keďže stretnutie nakoniec trvá dve a pol hodiny. Lúčime sa so slovami, že veľmi dúfajú, že sa ešte uvidíme.

Prečítajte si tiež: