Reklama

Alergici, vyťahujte vreckovky! Začína vám ťažké obdobie, v týchto okresoch už lietajú prvé pele

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Kate: Trávenie času v prírodnom svete poskytuje pocit rovnováhy a spolupatričnosti.
    Zdroj: Instagram The Prince and Princess of Wales
    Reklama

    Natália Kolná

    Externá redaktorka

    Na celom území Slovenska dominuje v ovzduší peľ silného alergénu jarného obdobia brezy. Na strednom a severnom Slovensku sa vyskytovali aj vysoké koncentrácie peľu hrabu a jaseňa. Výrazné výkyvy počasia minulý týždeň spôsobili regionálne rozdiely vo výskyte peľu v ovzduší. Informovala o tom v súvislosti s aktuálnou peľovou situáciou Janka Lafférsová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

    Najvyššie koncentrácie peľu brezy, hrabu a jaseňa zachytili monitorovacie stanice v Banskej Bystrici a Žiline.

    Zdroj: iStock

    Alergikom sa začína ťažké obdobie.

    V ovzduší sa vyskytoval ešte peľ drevín z čeľadí cyprusovité-tisovité, javora, duba, buka, vŕby, ojedinele topoľa, jelše, brestu. Monitorovacia stanica v Bratislave zachytila už aj prvý peľ tráv z čeľade lipnicovitých a peľ pŕhľavovitých.

    Autor článku

    Natália Kolná

    Externá redaktorka
    Písaniu sa chcela venovať už odmalička. Najviac ju zaujímajú témy zdravotníctvo, psychológia, no vždy sa rada dozvie niečo nové.