Časy, keď ste sa na veľký nákup mohli vybrať v ktorejkoľvek nočnej hodine, sú definitívne preč. Tesco mení otváracie hodiny aj u posledných dvoch hypermarketov, ktoré boli dlhé roky otvorené nonstop. Bratislavské obchody Tesco Extra v Petržalke a na Zlatých Pieskoch budú po novom otvorené denne od 6:00 do 22:00.

Hypermarket v Petržalke funguje v úspornom režime už oddnes. Tesco to vysvetľuje tým, že sa mu už neoplatí mať otvorené celú noc. „Od 11. februára meníme otváracie hodiny hypermarketu Tesco v Petržalke na základe vyhodnotení návštevnosti a vyťaženosti obchodu, vďaka čomu môžeme lepšie prispôsobiť harmonogram nákupnej krivke a zákazníkom tak ponúknuť lepšie služby," povedala pre Plus JEDEN DEŇ PR manažérka Tesca na Slovensku Lucia Poláčeková.

Tesco na Zlatých Pieskoch bude fungovať v skrátenom prevádzkovom čase od 1. marca. „Toto opatrenie prinesie lepšiu vyváženosť medzi pracovným a súkromným životom našich kolegov v obchodoch," dodala Poláčeková.

Anketa
Budú vám nonstop otvorené hypermarkety chýbať?
  • 16%
  • 84%

Obchodníci musia od vlaňajšieho mája zamestnancom platiť vyššie príplatky za prácu v noci a cez víkendy. Od mája tohto roku sa sumy zo zákona ešte zvyšujú. Keď Tesco skráti otváracie hodiny, plateniu príplatkov sa vyhne.

Spoločnosť Tesco obmedzila otváracie hodiny prevádzok na Slovensku už vlani v októbri. Skrátenie sa vtedy dotklo 101 obchodov po celej krajine od veľkých hypermarketov po malé expresy. Pri väčších prevádzkach vtedy skrátili prevádzkový čas z polnoci na desiatu hodinu večer.

Mohlo by vás zaujímať:

Napíšte nám váš názor na skrátenie otváracích hodín do komentárov...