Komunikačnú aplikáciu Whatsapp pred časom kúpil Facebook. Bežní ľudia si doteraz toto prepojenie nevšimli. Teraz v aplikácii vydali aktualizáciu podmienok a vás budú žiadať o súhlas so zdieľaním informácií tretej strane.

„Hovorí o tom, že tí používatelia, ktorí chcú naďalej využívať Whatsapp a svoje konto, tak musia súhlasiť s tým, že ich údaje bude zdieľať aj sociálna sieť Facebook. A to sa mnohým ľuďom nepáči,“ vysvetlil šéfredaktor portálu TouchIT Ondrej Macko.

Informácie, ktorých sa to týka, sú kontakty, fotografie a to, s kým komunikujete. Zatiaľ nové pravidlá platia na území USA. „V Európskej únii sa to len pripravuje na február, ale už aj to stačilo na to, aby ľudia začali odchádzať,“ doplnil Macko.

Podľa odborníka Whatsapp tvrdí, že k súkromnej komunikácii užívateľov vraj nemá prístup. Podľa odborníka ostáva len veriť, že tomu tak je. Získané informácie, ktoré posunú tretej strane, využijú na reklamné účely.

„Treba si uvedomiť, že Whatsapp ani Facebook nie sú Červený kríž, ale chcú na tom zarobiť. Je dôležité, akí majú ľudia profil a o čo sa zaujímajú. Je to dobré pre zadávateľov reklamy, vedia ju potom zacieliť tak, aby to zafungovalo,“ priblížil Macko.

Ak niekto odmietne nové podmienky užívania aplikácie, musí hľadať náhradu. „Môže s tým nesúhlasiť a tým pádom, nebude môcť aplikáciu ďalej používať,“ upresnil odborník. Medzi obľúvené aplikácie patrí napríklad Viber, Signal, Threema či Telegram.

Informácie o spoplatnení: Čítajte na ďalšej strane >>>