Rekreačné poukazy, ktoré platia od začiatku tohto roka, „rozhýbali“ Slovákov a motivovali ich, aby viac cestovali a spoznávali svoju krajinu. „Faktom zostáva, že Slováci chcú čoraz viac spoznávať vlastnú domovinu a využívajú služby domácich hotelierov, keďže tu nachádzajú kvalitné balíky ponúkaných služieb. Samozrejme, treba brať ohľad na fakt, že mesiace júl a august sú z pohľadu návštevnosti vždy najsilnejšími, potom sú to tiež vianočné sviatky a Silvester,“uviedli z komunikačného odboru ministerstva dopravy.

Nápad šéfa SNS Andreja Danka mnohí kritizovali. Necelý rok fungovania podľa exministra práce a nezaradeného poslanca Jozefa Mihála ukázal, že to, čo prináša výhodu zamestnancom, robí problémy inde. „Z pohľadu zamestnávateľov je to katastrofa, jednak pre ďalšiu finančnú záťaž, jednak pre obrovskú byrokraciu, ktorá sa vyžaduje pri preukazovaní nárokov zamestnanca,“konštatuje Mihál.

Pripúšťa, že opatrenie je prospešné aj pre veľké hotely, ktorým pomohlo naplniť zariadenia, horšie sú na tom menšie penzióny. „Z pohľadu menších penziónov, živnostníkov, ktorí poskytujú ubytovanie, je to otázne, pretože ich klientela si na rozdiel od vlaňajška pýta bločky,“ dodal Mihál. Zamestnávateľ z vášho pobytu preplatí 55 percent nákladov, najviac však 275 eur v prípade pobytu za 500 eur.

Pre zamestnávateľov sú to výdavky a papierovačky navyše.
Pre zamestnávateľov sú to výdavky a papierovačky navyše.
Zdroj: shutterstock