Od pondelka 12. apríla sa môžu vrátiť plošne na prvý stupeň základných škôl všetky deti. Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková uviedla, že nosenie respirátora nie je povinné pre deti do ukončenia prvého stupňa ZŠ a v interiéri môžu nosiť aj rúško. Žiaci druhého stupňa, študenti a dospelí zamestnanci školy musia mať v interiéri školy nasadený respirátor. Takisto ho v interiéri školy musia mať aj návštevníci školy. 

Do škôlok sa tiež od zajtra môžu vrátiť všetci škôlkari. Hovorkyňa ÚVZ SR pripomenula, že pre deti do šesť rokov a ani pre deti v materských školách či v iných obdobných zariadeniach pre deti nie je povinné nosenie rúšok a respirátorov. „Dôrazne však odporúčame, aby deti od troch do šiestich rokov mali v interiéri verejných budov, ako aj v prostriedkoch hromadnej dopravy prekryté horné dýchacie cesty," dodala Račková.

Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú od pondelka otvorené pre deti všetkých rodičov. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia. Umožnené je tiež vzdelávanie žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, v malých skupinách piatich žiakov a jedného pedagóga.

Anketa
Bojíte sa poslať deti do školy?

Ministerstvo školstva zajtra oznámi informácie v súvislosti s otváraním škôl, ale i to, ako budú fungovať v nasledujúcom období.

Prečítajte si tiež: