Tip na článok
Tip na článok

Kvízy Vzali by vás do armády? Zistite v rýchlom teste: Okrem kondície treba aj IQ!

Vojaci
Foto: Shutterstock

17.5. 19:00 Pokiaľ by ste sa chceli pridať k policajtom alebo k vojakom, budete musieť ukázať, že máte v sebe viac než len silu. Kandidáti musia prejsť okrem fyzických a zdravotných testov aj psychotestami. Tie sa skladajú z testu osobnosti a IQ testu. Testuje sa charakter, motivácia aj inteligencia. Zistite, či by ste sa k nim hodili aj vy! Tento test odhalí vaše IQ aj logiku.

1/10 Človek má pät zmyslov.

2/10 Dieťa sa rodí s inštinktom o tom, čo je správne a čo naopak správne nie je.

3/10 Lenka má toľko bratov, koľko sestier. Jej bratia majú každý dvakrát viac sestier ako bratov. Koľko detí jej v rodine ?

4/10 Jana a Eva majú rady pizzu. Ale Šárka a Kristína majú rady cestoviny. Jana a Kristína majú obe rady rizoto. Kto má rád pizzu a rizoto?

5/10 Kto má rád rizoto a cestoviny?

6/10 Svedok, ktorý videl ŠPZ vozidla páchateľa, si pamätal, že išlo o pražskú ŠPZ 1A2 alebo 2A1 a že nasledujúce štvorčíslie bolo tvorené tromi šestkami a jednou štvorkou. Ich vzájomné poradie si však nezapamätal. Koľko ŠPZ je potrebné preveriť?

7/10 Na bombe sú 2 spínače. Červený spínač spúšťa odpočítavanie času a ak už prebieha, vypína ho. Modrý spínač deaktivuje systém. Systém vypína ale len vtedy, keď nebeží odpočítavanie času. Pyrotechnik nevie, či už beží odpočítavanie

8/10 Doplňte číslo do radu: 1 4 8 13 19 ...

9/10 Dvaja utečenci vyrazili súčasne z rovnakého miesta rovnakou rýchlosťou chôdze. Pán A išiel 3 hodiny na východ a 5 hodín na sever, pán B išiel 6 hodín na sever a 2 hodiny na západ. Ktorý z nich sa vzdialil od východzieho miesta viac?

10/10 Ak ORECH je HCERO tak 46251 je ...?

Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.