Manuela mala ako umelecká maskérka zriadených viacero účtov na sociálnych sieťach. Tie však boli zrušené ešte v ten večer, ako sa z nej stala boháčka, čím sa zrejme chcela vyhnúť nevyžiadanej popularite. „V prvom rade si treba upraviť nastavenie v profile na súkromné, teda aby informácie o nej videli len jej priatelia, respektíve ľudia, ktorým povolí sledovanie profilu. Určite je na mieste, ale to platí pre všetkých užívateľov sociálnych sietí, aby nezdieľala ani medzi svojimi priateľmi informácie, ktoré nepatria na širšiu verejnosť, ako napr. miesto svojho bydliska, detaily z osobného života alebo aktuálny pohyb. Taktiež sa dá obmedziť, aký okruh ľudí ju môže kontaktovať. V neposlednom rade je vhodné zabezpečiť si bezpečnosť svojho účtu na sociálnych sieťach. Teda používať dvojfaktorové overenie pri prihlasovaní, teda nielen meno a heslo, ale aj napríklad overenie cez sms kód," radí odborník.

RTVS sme sa pýtali, či je v poriadku, keď moderátori od vyžrebovaných zisťujú aj povolanie. Následne sú výhercovia ľahšie identifikovateľní, čo nemusí byť každému príjemné. Zodpovedanie tejto otázky nie je ani v štatúte medzi podmienkami na získanie výhry. „Otázka vyplynula z neformálneho rozhovoru moderátorov s niektorými súťažiacimi v rámci priameho prenosu. Moderátori nijakým spôsobom netrvali na odpovedi na túto otázku, odpoveď súťažiacich bola na dobrovoľnej báze,” reagovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

S Manuelou sa nám podarilo telefonicky spojiť, no našu ponuku na rozhovor odmietla. „Nebudem sa vyjadrovať, prepáčte, dopočutia," povedala nám výherkyňa.

Nemusí chodiť do práce 39 rokov!
Výhru 501-tisíc eur Manuele ešte štát zdaní 19-percentnou sadzbou. Na účet by jej tak po zdanení malo prísť 404 810 eur. Pre porovnanie priemerná mesačná mzda na Slovensku v hrubom bola v prvom štvrťroku tohto roku 1124 eur, čo je 860 eur v čistom. Bratislavčanka tak razom vyhrala toľko, čo priemerný Slovák zarobí za 39 rokov! 

Mohlo by vás zaujímať: