Pankrác, Servác a Bonifác, teda traja zmrzliaci, prišli tento rok o pár dní skôr. Z pondelka na utorok bola na súčasné májové obdobie veľmi chladná noc. Na severnom a strednom Slovensku dokonca mrzlo, teploty klesali k mínus dvom stupňom. Podobne to bolo aj v noci z utorka na stredu, takže najmä ovocinári či vinári boli opäť v strehu. Aprílové a májové nočné mrazy už poškodili poľnohospodárom zakvitnuté stromy, takže niektorého ovocia môže byť tento rok menej.

Podľa predpovedí sa už traja zmrzliaci vybúrili a koncom týždňa nás mrazy a príliš chladné počasie nečaká. Zaúraduje však Žofia, ktorá oslavuje meniny v pondelok a podľa pranostík prináša daždivé počasie. A predpovede potvrdzujú, že od piatka až do pondelka treba rátať s dažďom.

Chladno príliš nebude, ale s dažďom treba rátať.
Zdroj: shutterstock

Predpoveď počasia na ďalšie dni TU!

Lenže počasie nám nedá vydýchnuť ani v lete. Podľa aktualizovanej prognózy Svetovej meteorologickej organizácie (WMO) sa významne zvyšuje pravdepodobnosť, že sa v druhej polovici tohto roku aj v našich končinách vyvinie El Niño. A ten dokáže s počasím zázraky!

Prečo odborníci varujú pred počasím v lete čítajte na ďalšej strane!