Pobočka francúzskej banky BNP Paribas Personal Finance prehodnocuje svoje pôsobenie vo viacerých krajinách, v ktorých nie je dostatočne veľká. K týmto krajinám má patriť aj Slovensko, kde banka pôsobí pod značkou Cetelem, informovala RTVS. „Môžem potvrdiť, že BNP Paribas Personal Finance spustila projekt strategickej transformácie, aby zaistila udržateľnosť svojho obchodného modelu,“ odpovedala vedúca oddelenia marketingu pobočky Cetelemu Andrea Trebuľová na otázku, či BNP Paribas Personal Finance plánuje ukončiť svoje aktivity na Slovensku.

Zmena zahŕňa prehodnotenie aktivít v jednotlivých krajinách, kde banka nedosahuje dostatočnú veľkosť, aby absorbovala vysoké investície potrebné na zabezpečenie svojej konkurencieschopnosti,“ dodala Trebuľová. Svoje pôsobenie už banka ukončila v Rumunsku a Bulharsku.

Pobočka zatiaľ naďalej svojim klientom poskytuje všetky služby rovnako ako doteraz. „Naďalej poskytujeme pôžičky novým aj existujúcim klientom, tiež kreditné karty a nákupy na splátky v spolupráci s našimi partnermi,“ dodala.

Čo majú robiť klienti tejto banky? Dozviete sa na ďalšej strane »»»